Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra)

Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek

V článku 5 kroků, než začnete s Wikipedií ve škole jsme si představili několik způsobů, jak poznat Wikipedii z pohledu editora. Editaton VDC, v pořadí již 4. akce Virtuálního Digicentra Elixíru do škol, je dalším z nich.

S učiteli se v ní pustíme do tvorby nových či existujících článků na Wikipedii. Společně zažijeme skupinovou editaci, která bývá často zajímavější než ta solitérní. Zkušenost ze skupinové tvorby Wikipedii budou učitelé moci následně uplatnit při editaci se žáky.

…..

Celý článek ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 04. 12. 2019, [cit. 2019-12-04]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22329/EDITATON-VDC-4-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.