Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra)

Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek

V článku 5 kroků, než začnete s Wikipedií ve škole jsme si představili několik způsobů, jak poznat Wikipedii z pohledu editora. Editaton VDC, v pořadí již 4. akce Virtuálního Digicentra Elixíru do škol, je dalším z nich.

S učiteli se v ní pustíme do tvorby nových či existujících článků na Wikipedii. Společně zažijeme skupinovou editaci, která bývá často zajímavější než ta solitérní. Zkušenost ze skupinové tvorby Wikipedii budou učitelé moci následně uplatnit při editaci se žáky.

…..

Celý článek ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Editaton VDC (4. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 04. 12. 2019, [cit. 2019-12-04]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22329/EDITATON-VDC-4-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek