Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zahraniční inspirace (1. část)

Zahraniční inspirace (1. část)

Autor: Ludmila Kovaříková

Spoustu zajímavých nápadů týkajících se digitálních technologií lze načerpat na blozích zapálených českých učitelů. Věřím, že stránky Co jsem vyzkoušela Jitky Rambouskové, blog Slávka Hory a Petry Boháčkové, webové stránky Libora Klubala, iSen nebo Guru ve škole P. Sýkorové a Filipa Jelínka jistě už všichni znají. Jenže tento seznam určitě není konečný. I zahraniční blogy obsahují spoustu inspirace, o kterou přicházíme, pokud si příliš nerozumíme s angličtinou a dalšími cizími jazyky. Proto dnešní příspěvek nabízí několik nápadů, které se objevily v poslední době mezi učiteli na Twitteru. A i když některé tweety odkazují na starší články, neztrácí nic na své zajímavosti.

Při experimentech s novými tipy by nám také mohl vypomoci Evropský rámec digitálních kompetencí pedagogů a dokument Digitální gramotnost v uzlových bodech vzdělávání. Můžu si tak odpovědět na otázku, proč danou aktivitu volím, s jakým záměrem, zda chci rozvíjet digitální kompetence dětí nebo jen zaujmout při výkladu. Jak tomu odpovídají moje kompetence a jestli není potřeba se naučit něčemu pokročilejšímu. Odhalíme tak, že řada nápadů na blozích přispívá především k aktivizaci žáků, část poskytuje prostor pro tvorbu multimediálního obsahu, práci s obrázky nebo zvukem a směřuje k mnohem efektivnějšímu využití některých známých nástrojů…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Zahraniční inspirace (1. část). Metodický portál: Články [online]. 05. 12. 2019, [cit. 2019-12-06]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22327/ZAHRANICNI-INSPIRACE-1-CAST.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek