Úvodní stránka / Dotace pro školy / Aktuální informace k výzvám v šablonách

Aktuální informace k výzvám v šablonách

III. vlna šablon pro MŠ a ZŠ

Monitorovací výbor OP VVV na svém prosincovém zasedání schválil výzvu Šablony III, která je určena pro mateřské a základní školy: https://opvvv.msmt.cz/aktualita/monitorovaci-vybor-op-vvv-schvalil-dalsi-dvevyzvy.htm . V současné chvíli tak probíhají závěrečné přípravy této výzvy.
V poslední době dostáváme dotazy, zda do III. vlny bude zařazena šablona chůvy. Dle stávajícího legislativního stavu vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, nelze hradit chůvu ze šablon od 1. 9. 2020 (viz informace v příloze č. 3 Přehled šablon a jejich věcný význam – výzvy 63/64). Zároveň však máme informaci, že se připravuje novela této vyhlášky, která by umožnila financování chůvy ze šablon i po tomto datu. Pokud nastane legislativní změna, potom o ní budeme ihned informovat. Na konci února a počátkem března 2020 počítáme se semináři pro členy MAS k této vyhlášené výzvě.

III. vlna šablon pro SŠ a VOŠ

Dne 29. 11. 2019 bylo ukončeno podávání žádostí o podporu ve výzvě Šablony pro SŠ a VOŠ II. Ve výzvě 65 (všechny kraje krom Prahy) bylo podáno 885 žádostí, ve výzvě 66 (Praha) 130 žádostí. Ve výzvě 65 tedy podalo žádost o podporu 74% oprávněných žadatelů, ve výzvě 66 to bylo 59% oprávněných žadatelů.

Výzva Šablony pro SŠ a VOŠ III nebude v rámci OP VVV vyhlášena, jelikož by vzhledem k blížícímu se konci programovacího období nebylo možné stihnout realizovat všechny projekty a následně předložit jejich výdaje Evropské komisi k proplacení v potřebných termínech. Aby však SŠ a VOŠ nebyly o třetí vlnu šablon ochuzeny, budou moci realizovat aktivity jednotkových nákladů (šablon) prostřednictvím výzvy č. 02_19_078 Implementace krajských akčních plánů II, ve které jsou žadateli kraje. Veškeré informace o této výzvě naleznete na webu OP VVV https://opvvv.msmt.cz/vyzva/vyzva-c-02-19-078- implementace-krajskych-akcnich-planu-ii/dokumenty.htm.

Předčasné ukončení projektů ve výzvách 63/64

Opětovně upozorňujeme, že v souvislosti s připravovanými vstupními dotazníky pro III. vlnu šablon pro MŠ a ZŠ bude možné vygenerovat závěrečný výstup pro II. vlnu šablon (pro naplnění indikátoru 51010) až se začátkem vyhlášení výzvy III. vlny šablon na přelomu února/března 2020. Pokud bude chtít škola/školské zařízení ukončit realizaci projektu v II. vlně šablon dříve, bude to možné nejdříve k 31. 12. 2019.

Zdroj: MŠMT ČR. MŠMT ČR [online]. Copyright ©2013 [cit. 13.01.2020]. Dostupné z: http://www.msmt.cz/