Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet

Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet

Autor: Jaroslav Mašek

Dříve či později každý třídní učitel vyrazí se svojí třídou na výlet. Jak se na něj připravit, teď mám na mysli po stránce technologické, tj. jaké nástroje využít během přípravy, jaké aplikace vzít s sebou a jak skrze ně se svými žáky co nejlépe komunikovat, to všechno jsou otázky, o které tu běží.

Organizace z jednoho místa

Technologie hrají roli už v samotné fázi organizace. Ta je totiž nerozlučně spjata s informovaností, a to jak samotných žáků, tak jejich rodičů. Řeším to společným dokumentem, kde žáci i rodiče najdou na jednom místě všechny důležité informace o výletu, jeho detailní program s popisem cesty, a nezbytnými pokyny, včetně povinné výbavy, kterou mají mít žáci s sebou. Ta zahrnuje i výbavu technologickou. Odkaz na dokument zasílám rodičům e-mailem a průběžně do něj doplňuji další informace nebo upravuji ty stávající.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet. Metodický portál: Články [online]. 15. 01. 2020, [cit. 2020-01-16]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22372/TRIDNI-UCITEL-20-–-DIL-5-TECHNOLOGICKA-VYBAVA-PRO-TRIDNI-VYLET.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek