Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet

Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet

Autor: Jaroslav Mašek

Dříve či později každý třídní učitel vyrazí se svojí třídou na výlet. Jak se na něj připravit, teď mám na mysli po stránce technologické, tj. jaké nástroje využít během přípravy, jaké aplikace vzít s sebou a jak skrze ně se svými žáky co nejlépe komunikovat, to všechno jsou otázky, o které tu běží.

Organizace z jednoho místa

Technologie hrají roli už v samotné fázi organizace. Ta je totiž nerozlučně spjata s informovaností, a to jak samotných žáků, tak jejich rodičů. Řeším to společným dokumentem, kde žáci i rodiče najdou na jednom místě všechny důležité informace o výletu, jeho detailní program s popisem cesty, a nezbytnými pokyny, včetně povinné výbavy, kterou mají mít žáci s sebou. Ta zahrnuje i výbavu technologickou. Odkaz na dokument zasílám rodičům e-mailem a průběžně do něj doplňuji další informace nebo upravuji ty stávající.

…..

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Třídní učitel 2.0 – díl 5.: technologická výbava pro třídní výlet. Metodický portál: Články [online]. 15. 01. 2020, [cit. 2020-01-16]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22372/TRIDNI-UCITEL-20-–-DIL-5-TECHNOLOGICKA-VYBAVA-PRO-TRIDNI-VYLET.html>. ISSN 1802-4785.