Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zahraniční inspirace (2. část)

Zahraniční inspirace (2. část)

Autor: Ludmila Kovaříková

Nápady zahraničních učitelů jsou nevyčerpatelné. Při prohlížení Twitteru je mi pokaždé líto, kolik jich zůstane v našich školách nevyužito. Pojďme se proto podívat na několik dalších tipů.

Čtecí zařízení

Telepromter využijeme pro trénování prezentačních dovedností, práci s hlasem, zvládání trémy, zkrátka všeho, co se schová pod anglické „public speaking“. Jedná se o aplikaci, kam vložíme text, který se poté zobrazuje na velké obrazovce a který děti čtou při natáčení např. zpráv. Aplikace rozpoznává, co říkáme, a sama se posouvá. Pokud nevěříme tomu, že aplikace rozpozná češtinu, lze použít jinou aplikaci zdarma. Rychlost v Cueprompteru pak jednoduše nastavíme tak, jak potřebujeme. Zajímavé by mohlo být využít aktivitu společně se zeleným plátnem nebo vyzkoušet naši anglickou výslovnost. Spuštěním Telepromteru se ozvláštní pravopisné cvičení (rychlé doplňování nebo určování chyb) nebo soutěž v určování černých ovcí (Co do řady nepatří: růže, nůše, muže, moruše). [1]

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Zahraniční inspirace (2. část). Metodický portál: Články [online]. 23. 01. 2020, [cit. 2020-01-23]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22328/ZAHRANICNI-INSPIRACE-2-CAST.html>. ISSN 1802-4785.