Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Zahraniční inspirace (2. část)

Zahraniční inspirace (2. část)

Autor: Ludmila Kovaříková

Nápady zahraničních učitelů jsou nevyčerpatelné. Při prohlížení Twitteru je mi pokaždé líto, kolik jich zůstane v našich školách nevyužito. Pojďme se proto podívat na několik dalších tipů.

Čtecí zařízení

Telepromter využijeme pro trénování prezentačních dovedností, práci s hlasem, zvládání trémy, zkrátka všeho, co se schová pod anglické „public speaking“. Jedná se o aplikaci, kam vložíme text, který se poté zobrazuje na velké obrazovce a který děti čtou při natáčení např. zpráv. Aplikace rozpoznává, co říkáme, a sama se posouvá. Pokud nevěříme tomu, že aplikace rozpozná češtinu, lze použít jinou aplikaci zdarma. Rychlost v Cueprompteru pak jednoduše nastavíme tak, jak potřebujeme. Zajímavé by mohlo být využít aktivitu společně se zeleným plátnem nebo vyzkoušet naši anglickou výslovnost. Spuštěním Telepromteru se ozvláštní pravopisné cvičení (rychlé doplňování nebo určování chyb) nebo soutěž v určování černých ovcí (Co do řady nepatří: růže, nůše, muže, moruše). [1]

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KOVAŘÍKOVÁ, Ludmila. Zahraniční inspirace (2. část). Metodický portál: Články [online]. 23. 01. 2020, [cit. 2020-01-23]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22328/ZAHRANICNI-INSPIRACE-2-CAST.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek