Úvodní stránka / Aktuálně / Úspěšní nechybují méně, jen lépe s chybou pracují….

Úspěšní nechybují méně, jen lépe s chybou pracují….

A

Úspěšní nechybují méně, jen lépe s chybou pracují, ukazuje průzkum. Mnoho českých učitelů se ale chyb bojí.

Rodiče bolí, když jejich dítě chodí ze školy s pocitem neúspěchu, protože učitel pouze zaznamenává jeho chyby, ale konstruktivně s nimi nepracuje. Práci s chybou vyhodnocuje jako extrémně důležitý komponent správného učení i Česká školní inspekce. Pomoci žákům učit se z vlastních chyb dokáže ovšem jen takový učitel, který si připouští vlastní chyby a nebojí se jich. „Vztah českých škol k chybování nebyl a není dobře pojatý, ať už ve vztahu k dětem, nebo učitelům,“ myslí si Martina Habrová, která působí jako mentorka učitelů…….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: POLANSKÁ, Jitka. Rodiče vítáni [online]. [cit. 28.1.2020]. Dostupný na WWW: https://www.rodicevitani.cz/vzdelavani-ucitelu/uspesni-nechybuji-mene-jen-lepe-s-chybou-pracuji-ukazuje-pruzkum-mnoho-ceskych-ucitelu-se-ale-chyb-boji/