Úvodní stránka / Aktuálně / Dotaz měsíce k šablonám (leden 2020)

Dotaz měsíce k šablonám (leden 2020)

Od června 2018 vybírá Odbor administrace zjednodušených projektů ve spolupráci s konzultační linkou pro šablony jeden z nejčastějších dotazů žadatelů a příjemců zjednodušených projektů obecnějšího charakteru za uplynulý měsíc a zveřejňuje odpověď na webových stránkách OP VVV.

Otázka za leden 2020 pro výzvu 22/23 a 35/42:

Ke dni ukončení projektu jsme nezrealizovali veškeré aktivity, které jsme měli v projektové žádosti navolené. Kdy a kam máme vrátit finanční prostředky za tyto nezrealizované aktivity?

Odpověď:

K vrácení finančních prostředků za nezrealizované šablony budete vyzváni, jakmile bude schválena závěrečná zpráva o realizaci projektu. V souvislosti s tímto administrativním krokem ze strany poskytovatele dotace obdržíte interní depeši s názvem „Oznámení o schválení ZZoR“, která bude obsahovat výzvu k vrácení finančních prostředků včetně podrobných informací k postupu. Vrácení části dotace bude probíhat stejnou cestou, jakou byla zasílána zálohová platba projektu. Například školy zřizované obcí zašlou vratku na svého zřizovatele. Soukromé školy naopak zasílají vratku přímo na MŠMT.

Zdroj: Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání / MŠMT [online]. Copyright © Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání [cit. 06.02.2020]. Dostupné z: https://opvvv.msmt.cz/aktualita/dotaz-mesice-k-sablonam-leden-2020.htm

V případě dotazů můžete kontaktovat také naši projektovou podporu ITveSkole.cz, tel.: 222 268 519, mobil 606 071 366, email: disevicova@itveskole.cz.