Úvodní stránka / Aktuálně / Globální digitální občanství, inovativní a tvořivé myšlení, digitální gramotnost…..

Globální digitální občanství, inovativní a tvořivé myšlení, digitální gramotnost či sociální vztahy.

To jsou výukové cíle, jak je pro éru Education 4.0 definuje ve zprávě Schools of the future organizace Světové ekonomické fórum. Vedle cílů, k nimž má školní vzdělávání směřovat, zpráva doporučuje konkrétní výukové aktivity, které školám pomohou těchto cílů dosahovat.

Bořivoj Brdička vybírá z obsáhlého dokumentu v článku na metodickém portálu RVP.cz z těchto aktivit personalizované a samostatné učení, dostupné a inkluzivní vzdělávání, problémově a kolaborativně orientovanou výuku či celoživotní vlastní vůlí iniciované učení.

Zdroj: Bez datové analýzy se diskuse o maturitách točí v kruhu. Cermat by měl zveřejnit „zamíchaná“ data | EDUin. EDUin | Informační centrum o vzdělávání [online]. Dostupné z: https://www.eduin.cz/beduin/bez-datove-analyzy-se-diskuse-o-maturtach-toci-v-kruhu-cermat-by-mel-zverejnit-zamichana-data/