Úvodní stránka / Aktuálně / Informace k dopadu koronaviru na „Šablony“

Informace k dopadu koronaviru na „Šablony“

Informace k dopadu koronaviru na „šablonové“ projekty OP VVV

Řídicí orgán OP VVV zveřejňuje informace k dopadu koronaviru na zjednodušené projekty OP VVV týkající se personálních šablon, pravidelných i jednorázových aktivit, následující informace:

1. Personální šablony: pokud mohou zaměstnanci školy/školského zařízení v souladu s opatřením Ministerstva zdravotnictví pracovat (v budově školy/z domova), je možné uplatňovat za tyto dny personální šablony. V souladu s pracovními činnostmi v pracovní smlouvě/DPČ/DPP bude zaměstnanec/pracovník pracovat i v nepřítomnosti dětí/žáků/účastníků. V pracovněprávních dokumentech je nutné zkontrolovat a případně i doplnit místo výkonu práce, popř.  typy činností.
  2. V pravidelných aktivitách (kluby, doučování, využití ICT ve výuce) lze nerealizovat výuku v daném týdnu/týdnech a nahradit ji v následujících týdnech.
  3. Pokud nepůjde realizovat jednorázové aktivity (vzdělávání DVPP, projektové dny, setkávání s rodiči atd.), nelze čerpat šablony za zrušené aktivity. Plánované aktivity lze samozřejmě přesunout na jiný termín.

Nad rámec informací MŠMT za ITveSkole.cz uvádíme, že především u šablony Využití ICT ve vzdělávání pevně věříme, že bude možné vykazovat v jednom týdnu více hodin, kdy byly mobilní zařízení do výuky zařazeny.

Až bude zřejmé o kolik týdnů, po které nebylo možné šablonu Využití ICT ve vzdělávání realizovat, pokusíme se školám pomoci získat od MŠMT oficiální odpověď, že je tento postup možný. Podobně budeme postupovat i u dalších šablon. Z dosavadní komunikace s MŠMT lze předpokládat, že bude zájem příjemcům dotace v této nelehké situaci vycházet vstříc.

Tým projektové podpory ITveSkole.cz, o.p.s.

V případě dotazů můžete kontaktovat naši projektovou podporu ITveSkole.cz, tel.: 800 550 660.