Úvodní stránka / Aktuálně / Online výuka pomocí nástroje Office 365 – Sharepointu

Online výuka pomocí nástroje Office 365 – Sharepointu

V aktuální situaci zpřístupňujeme obratem a bezplatně školám prostředí SharePoint, a v něm naučíme pověřeného pracovníka školy vytvářet pro jednotlivé třídy sešity ve OneNote. K těmto sešitům mají pedagogové přístup formou zápisu a úprav a žáci se svými rodiči formou čtení.

SharePoint slouží k vytváření webů organizací. Můžete ho používat jako bezpečné místo pro ukládání, uspořádání a sdílení informací a přístup k nim z libovolného zařízení. Jediné, co potřebujete, je webový prohlížeč, jako třeba Microsoft Edge, Internet Explorer, Chrome nebo Firefox.

Můžete sdílet a spravovat obsah, znalosti a aplikace, které zlepší vaši pomoc žákům a studentům v rámci domácí přípravy během zavření škol i potom. Soubory, které ukládáte na webu SharePoint, jsou k dispozici všem, kdo mají oprávnění k webu, ale můžete chtít sdílet konkrétní soubory nebo složky s lidmi, kteří k webu nemají přístup jinak. Při sdílení souborů a složek se můžete rozhodnout, jestli chcete uživatelům povolit, aby je upravovali nebo mohli zobrazit. 

Pedagogové zadávají do sešitů OneNote úkoly, výukové materiály, záznamy výkladů apod.

Výhodou je rychlost zřízení a snadnost používání.

Zde je ukázka takového sešitu OneNote:

Pokud budete mít zájem, stačí dát vědět, prostředí Vám obratem bezplatně zpřístupníme. V případě zájmu nebo dotazů kontaktujte Martinu Burleovou, tel.: 222 268 503, email: mburleova@itveskole.cz.

Nejen v době zavření škol nabízíme i další pomoc v oblasti projektové podpory, DVPP a dalších služeb. Více na  http://www.itveskole.cz/2020/03/11/12977/.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek