Úvodní stránka / Aktuálně / Online výuka pomocí nástroje Office 365 – Sharepointu

Online výuka pomocí nástroje Office 365 – Sharepointu

V aktuální situaci zpřístupňujeme obratem a bezplatně školám prostředí SharePoint, a v něm naučíme pověřeného pracovníka školy vytvářet pro jednotlivé třídy sešity ve OneNote. K těmto sešitům mají pedagogové přístup formou zápisu a úprav a žáci se svými rodiči formou čtení.

SharePoint slouží k vytváření webů organizací. Můžete ho používat jako bezpečné místo pro ukládání, uspořádání a sdílení informací a přístup k nim z libovolného zařízení. Jediné, co potřebujete, je webový prohlížeč, jako třeba Microsoft Edge, Internet Explorer, Chrome nebo Firefox.

Můžete sdílet a spravovat obsah, znalosti a aplikace, které zlepší vaši pomoc žákům a studentům v rámci domácí přípravy během zavření škol i potom. Soubory, které ukládáte na webu SharePoint, jsou k dispozici všem, kdo mají oprávnění k webu, ale můžete chtít sdílet konkrétní soubory nebo složky s lidmi, kteří k webu nemají přístup jinak. Při sdílení souborů a složek se můžete rozhodnout, jestli chcete uživatelům povolit, aby je upravovali nebo mohli zobrazit.

Pedagogové zadávají do sešitů OneNote úkoly, výukové materiály, záznamy výkladů apod.

Výhodou je rychlost zřízení a snadnost používání.

Zde je ukázka takového sešitu OneNote:

Pokud budete mít zájem, stačí dát vědět, prostředí Vám obratem bezplatně zpřístupníme. V případě zájmu nebo dotazů kontaktujte Martinu Burleovou, tel.: 222 268 503, email: mburleova@itveskole.cz.

Nejen v době zavření škol nabízíme i další pomoc v oblasti projektové podpory, DVPP a dalších služeb. Více na  http://www.itveskole.cz/2020/03/11/12977/.