Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Nenechte se v Teamsech od žáků ztlumit

Nenechte se v Teamsech od žáků ztlumit

S tím jak školy začínají ve velké míře používat aplikaci Teams, vznikají i první kuriózní situace, které je potřeba řešit. Jednou z nich je to, že žáci při online hodině přes Teams ztlumují mikrofon učitele, což jak sami uznáte, není moc ideální. Řešení je v nastavení schůzky, kdy je potřeba nastavit, kdo může být v roli organizátora a kdo v roli posluchače.

1. Pokud vytváříte Teamsovou schůzku přímo v desktopové aplikaci Outlook, je součástí kontextové nabídky na kartě Schůzka i tlačítko Meeting Options. Zde si pak můžete zvolit, kdo bude mít ve výchozím nastavení schůzky oprávnění prezentátora a tím pádem i možnost ostatní ztlumit.

2. Druhou možností je vytvoření schůzky přímo v části Kalendář v aplikaci Teams. Jakmile vytvoříte takovou schůzku a přidáte do ní nějaké účastníky, zobrazí ze v detailu schůzky odkaz na připojení ke schůzce a pod ním úplně vpravo odkaz na Možnosti schůzky. Po klepnutí na tuto položku se opět otevře výše zobrazené okno.

V průběhu schůzky pak samozřejmě můžete jednotlivým žákům dávat oprávnění prezentátora, ale tímto postupem máte zajištěno, že vás o slovo už nikdo (minimálně v Teamsech) nepřipraví.

Zdroj: KLATOVSKÝ, Karel. O technologiích (nejen) ve školách … [online]. [cit. 19.3.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/03/nenechte-se-v-teamsech-od-zaku-ztlumit.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek