Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Online učení se Scribble

Online učení se Scribble

Ze všech stran se nás hrnou odkazy, seznamy, nabídky, až to nejde ani pořádně sledovat. Ale přes několik kliků jsem se z Twitteru dostala na stránku THE DAILY LIST: Learn and Study From Home a z těch aplikací, které neznám, mne zaujala Scribble Together Whiteboard.

Scribble je vlastně obyčejná poznámková aplikace. Můžete mít víc sešitů a každý o více stranách, na stránky se dá psát/kreslit jednoduchými nástroji a dá se vložit obrázek nebo pdf soubor – automaticky ve vloží na začátek nové stránky. Každá stránka je nekonečně dlouhá. Zajímavý nástroj je ukazovátko, které postupně bledne. Výsledek se dá jednoduše vyexportovat jako pdf.

„Takže nic moc zajímavé, že. Ale je tu ještě sdílení!“

A tím jedno z možných řešení pro současné online vyučování s využitím iPadu, protože ne každý dovede zrcadlit svůj iPad do počítače. Každý sešit má svou adresu a tu stačí otevřít v prohlížeči a ten pak ukazovat žákům.

„Snadné a jednoduché. Vyzkoušela jsem a fungovalo to velmi dobře.“

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela……… [online]. [cit. 3.4.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6341&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=online-uceni-se-scribble

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek