Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Online učení se Scribble

Online učení se Scribble

Ze všech stran se nás hrnou odkazy, seznamy, nabídky, až to nejde ani pořádně sledovat. Ale přes několik kliků jsem se z Twitteru dostala na stránku THE DAILY LIST: Learn and Study From Home a z těch aplikací, které neznám, mne zaujala Scribble Together Whiteboard.

Scribble je vlastně obyčejná poznámková aplikace. Můžete mít víc sešitů a každý o více stranách, na stránky se dá psát/kreslit jednoduchými nástroji a dá se vložit obrázek nebo pdf soubor – automaticky ve vloží na začátek nové stránky. Každá stránka je nekonečně dlouhá. Zajímavý nástroj je ukazovátko, které postupně bledne. Výsledek se dá jednoduše vyexportovat jako pdf.

„Takže nic moc zajímavé, že. Ale je tu ještě sdílení!“

A tím jedno z možných řešení pro současné online vyučování s využitím iPadu, protože ne každý dovede zrcadlit svůj iPad do počítače. Každý sešit má svou adresu a tu stačí otevřít v prohlížeči a ten pak ukazovat žákům.

„Snadné a jednoduché. Vyzkoušela jsem a fungovalo to velmi dobře.“

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela……… [online]. [cit. 3.4.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6341&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=online-uceni-se-scribble