Pomocník Kami

Velkým tématem posledních dní je Google Učebna a hodnocení prací. Častou otázkou je jak “opravit” či okomentovat odevzdané obrázky či pdf v počítači.

A na pdf mám pro vás pomocníka. Stačí naistalovat doplněk do Chrome pro Kami

A v Google Učebně se vám objeví malé ikonky, které dokáží divy. Stačí klepnout na malé modré K a můžete v pdf souboru psát a opravovat. Vše se do pdf i uloží. Můžete zakliknout Grade with Kami a anotovat přímo v okně hodnocení.

Kami umí pracovat i s obrázky, ale musí je konvertovat a ukládá kopii, takže moc problémy neřeší.

„Ideální bude žáky naučit odevzdávat úkoly v pdf.“

A jestli své žáky přesvědčíte, aby používali na svých počítačích Chrome a doinstalovali doplněk, tak mohou jednoduše vyplňovat třeba pracovní listy.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela……… [online]. [cit. 7.4.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6351&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pomocnik-kami

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek