Pomocník Kami

Velkým tématem posledních dní je Google Učebna a hodnocení prací. Častou otázkou je jak “opravit” či okomentovat odevzdané obrázky či pdf v počítači.

A na pdf mám pro vás pomocníka. Stačí naistalovat doplněk do Chrome pro Kami

A v Google Učebně se vám objeví malé ikonky, které dokáží divy. Stačí klepnout na malé modré K a můžete v pdf souboru psát a opravovat. Vše se do pdf i uloží. Můžete zakliknout Grade with Kami a anotovat přímo v okně hodnocení.

Kami umí pracovat i s obrázky, ale musí je konvertovat a ukládá kopii, takže moc problémy neřeší.

„Ideální bude žáky naučit odevzdávat úkoly v pdf.“

A jestli své žáky přesvědčíte, aby používali na svých počítačích Chrome a doinstalovali doplněk, tak mohou jednoduše vyplňovat třeba pracovní listy.

Zdroj: RAMBOUSKOVÁ, Jitka. Co jsem vyzkoušela……… [online]. [cit. 7.4.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6351&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pomocnik-kami