Úvodní stránka / Aktuálně / Videorozhovory na téma Jak teď učí eTwinneři?

Videorozhovory na téma Jak teď učí eTwinneři?

Již několik týdnů se pedagogové všech stupňů vzdělávání v ČR potýkají s nutností vzdělávání žáků na dálku. Jak komunikují se svými kolegy, žáky a rodiči? Jak zvládli přechod na domácí výuku a co se jim osvědčilo? A pomohly jim v aktuální situaci zkušenosti s realizací projektů eTwinning či Erasmus+?

Na tyto i jiné zajímavé otázky nám ochotně odpovědělo celkem 10 eTwinnerů. Cílem série krátkých videí zahrnující všechny stupně vzdělávání je nejen Vás v této náročné době inspirovat, ale zároveň Vás podpořit a ujistit, že svou práci děláte skvěle a potýkáte se se stejnými problémy jako Vaši kolegové z ostatních škol.

V pracovních dnech od úterý 7. 4. 2020 se na našem YouTube kanálu CZ eTwinning můžete těšit na následující osobnosti:

Inspirace pro MŠ Alice Lexmaulová, ZŠ a MŠ v Čechách pod Kosířem
Inspirace pro 1. stupeň ZŠ Martina Teichmannová, Základní škola nám. Aloise Jiráska Lanškroun
Inspirace pro 2. stupeň ZŠ – humanitní Michal Přibyl, Základní škola T. G. Masaryka Borohrádek
Inspirace pro 2. stupeň ZŠ – přírodovědné Petra Boháčková, ZŠ Dr. Edvarda Beneše
Inspirace pro SŠ/G – humanitní Elena Tomanová, Střední průmyslová škola Brno, Purkyňova
Inspirace pro SŠ/G – přírodovědné Vladimíra Erhartová, Doctrina – Podještědské gymnázium
Slovo odborníka Bohuslav Hora, ZŠ a MŠ Chraštice
Slovo ředitelky MŠ Jana Kovářová, Mateřská škola V Lukách Rakovník
Slovo zástupkyně ředitelky ZŠ Ivana Brabcová, Základní škola Hustopeče,    Nádražní 4
Slovo ředitele SŠ/G Daniel Kašička, Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava

Na publikování videí Vás také budeme pravidelně upozorňovat na našem Facebookovém  profilu CZ eTwinning.

Všem zapojeným moc děkujeme a doufáme, že se Vám videa budou líbit!

Zdroj: – eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 08.04.2020]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/videorozhovory-na-tema-jak-ted-uci-etwinneri/