Úvodní stránka / Aktuálně / Měla jsem vždycky jasný pocit, že škola musí být digitalizovaná….

Měla jsem vždycky jasný pocit, že škola musí být digitalizovaná….

autor: Lucie Fialová

Měla jsem vždycky jasný pocit, že škola musí být digitalizovaná, říká ředitelka, kterou online výuka nezaskočila. Technologie ovládají všichni učitelé i děti od druhé třídy.

Připraveni na nečekané. Byli jsme digitalizovaní už před uzavřením škol a teď se nám to zúročilo, říká ředitelka ZŠ ve Stehelčevsi. Foto: archiv Šárky Holečkové

Když v březnu školy musely téměř ze dne na den začít učit na dálku, pro mnohé z nich to znamenalo velký problém. Výjimky ale existují. Na základní škole ve Stehelčevsi u Kladna ovládají potřebné technologie všichni učitelé, od druhé třídy se žáci učí informatiku a v posledních dvou týdnech už se proškolili i prvňáčci. „Byli jsme na tuhle situaci připraveni, aniž bychom věděli, že přijde. Měla jsem vždycky jasný pocit, že škola musí být digitalizovaná. Dnešní děti už se rodí do digitální doby a my jako učitelé to přece nemůžeme odmítat,“ říká ředitelka školy Šárka Holečková.

V jaké chvíli vás zastihla informace o zavření škol?

Měli jsme v tom týdnu jarní prázdniny. V pondělí jsme ještě byli s kolegy na výměnné návštěvě ve škole v Deblíně a v úterý už jsme seděli na poradě vedení a řešili, jak budeme učit na dálku. Zajímavé je, že už před odchodem na prázdniny se mě děti ptaly, co budeme dělat, když zavřou školy. A já jsem jim říkala: „Pro vás se nic nemění, víte, že jsme na dobré digitální úrovni, budete chodit do školy online.“ Ale spíš jsme o tom žertovali, vůbec jsem nečekala, že se to během týdne opravdu stane…

Celý rozhovor naleznete ZDE.

Zdroj: FIALOVA, Lucie. Rodiče vítání [online]. [cit. 16.4.2020]. Dostupný na WWW: https://www.rodicevitani.cz/koronavirus/mela-jsem-vzdycky-jasny-pocit-ze-skola-musi-byt-digitalizovana-rika-reditelka-skoly-kterou-online-vyuka-nezaskocila-technologie-ovladaji-vsichni-ucitele-i-deti-od-druhe-tridy/