Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak v Teams sdílet zvuk z počítače/webu/vzdělávací aplikace?

Jak v Teams sdílet zvuk z počítače/webu/vzdělávací aplikace?

Možná jste při online hodině přes Teams chtěli třídě nasdílet i nějaký zvuk, který „produkuje“ Váš operační systém, webová stránka nebo vzdělávací aplikace, kterou máte zapnutou a kterou dětem ukazujete. Standardně nejsou tyto zvuky přenášeny, ale můžete to změnit. Stačí klepnout na tlačítko Sdílet a zde si vybrat okno nebo aplikaci, kterou chcete sdílet a zároveň zatrhnout položku Zahrnout systémový zvuk, které se nachází v levé horní části okna s nabídkou sdílení. Od této chvíle žáci na druhé straně uslyší i tyto zvuky.

Pokud žákům ale chcete pustit nějaké video, které je veřejně dostupné, např. na YouTube a dalších serverech, doporučuji vám jim raději poslat odkaz na toto video, ať se na něj podívají na svém zařízení, ve většině případů to bude mnohem efektivnější a kvalitnější, než to takto streamovat od vás z počítače.

 

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 21.4.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/04/jak-v-teams-sdilet-zvuk-z.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek