Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak v Teams sdílet zvuk z počítače/webu/vzdělávací aplikace?

Jak v Teams sdílet zvuk z počítače/webu/vzdělávací aplikace?

Možná jste při online hodině přes Teams chtěli třídě nasdílet i nějaký zvuk, který „produkuje“ Váš operační systém, webová stránka nebo vzdělávací aplikace, kterou máte zapnutou a kterou dětem ukazujete. Standardně nejsou tyto zvuky přenášeny, ale můžete to změnit. Stačí klepnout na tlačítko Sdílet a zde si vybrat okno nebo aplikaci, kterou chcete sdílet a zároveň zatrhnout položku Zahrnout systémový zvuk, které se nachází v levé horní části okna s nabídkou sdílení. Od této chvíle žáci na druhé straně uslyší i tyto zvuky.

Pokud žákům ale chcete pustit nějaké video, které je veřejně dostupné, např. na YouTube a dalších serverech, doporučuji vám jim raději poslat odkaz na toto video, ať se na něj podívají na svém zařízení, ve většině případů to bude mnohem efektivnější a kvalitnější, než to takto streamovat od vás z počítače.

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 21.4.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/04/jak-v-teams-sdilet-zvuk-z.html