Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Online tabule pro online výuku

Online tabule pro online výuku

Postupně se učíme učit na dálku. Najednou videokonference pořádají i učitelé, kteří na začátku března ten pojem skoro neznali. Sdílení obrazovky je naprosto běžné. Ale důležité je i zapojit žáky, aby se z online výuky nestala jen “mluvící hlava” učitele.

„Dobrým nástrojem je sdílená bílá tabule, kam mohou psát i naši žáci ze svých postelí a ještě navíc vytvořená a sdílená na jedno kliknutí bez nutnosti cokoli instalovat.“

To splňuje jednoduchá tabule na https://collboard.com/. Zadáte libovolné označení třídy a získáte URL adresu, kterou sdílíte. Každý, kdo se připojí, může na tabuli úplně všechno. Nic se nenastavuje a nikdo nepotřebuje žádný účet.

Aplikace je česká a stále na ní přibývají stále nové možnosti.

Hodně podobnou je aplikace https://awwapp.com/. Má trochu bohatší nástroje, ale ve free verzi za ně “platíte” reklamami. Adresu ke sdílení najdete pod tlačítkem Add people a účastníci při přihlašování musí zadat jméno.

Další jednoduchý nástroj najdete na www.webwhiteboard.com. Prostě vytvořím a sdílím.

Trochu jinou nástěnkou najdete na https://whiteboard.fi/. Jednoduchost vytvoření a sdílení zůstává, ale každý žák dostane tabuli vlastní. Žák vidí tabuli svou a tabuli učitele, učitel má přehled o práci všech žáků. Nástroje tabule jsou sice omezené jen na kreslení, ale výhody využití jsou nesporné.

 

„Možností je spousta – stačí si vybrat a začít používat.“

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 22.4.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6373&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=online-tabule-pro-online-vyuku

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek