Úvodní stránka / Aktuálně / #UČÍMESENADÁLKU pomáhá školám a učitelům

#UČÍMESENADÁLKU pomáhá školám a učitelům

Nadace O2 a Ministerstvo školství přináší v rámci projektu O2Chytráškola.cz nejucelenější interaktivní návod, jak co nejefektivněji na distanční vzdělávání.

V pár krocích si školy mohou ověřit, zda mohou svou výuku těchto dní ještě vylepšit, případně zda existují nástroje, které jsou pro distanční vzdělávání výhodnější.

Na inovovaném portále najdete ucelené řešení, jak na distanční vzdělávání. Nová sekce se jmenuje Technologie ve vzdělávání a vstupujeme sem přes ucimesenadalku.cz. Je zde spousta užitečných informací, jak se stát téměř ze dne na den online školou. A na rozšiřování portálu o další technologie se průběžně stále pracuje.

V neposlední řadě na portále nyní najdete nabídku: Nadace O2 nabízí zdarma konzultace svých O2 Guru, kteří poradí, pokud si nevíte rady s nástroji Microsoft Teams nebo Google Clasroom. Stačí vyplnit kontaktní údaje.

Nadace O2 vyhlásila prostřednictvím svého projektu O2Chytráškola.cz již podruhé grantovou výzvu pro školy zaměřenou na modernizaci výuky. Letos s ohledem na aktuální situaci rozšířila nadace zaměření grantů právě o distanční vzdělávání, což vedlo k rekordnímu počtu 195 podaných žádostí. Hodnotící komise, jejíž členkou je i Mgr. Martina Macová Budínská, vedoucí oddělení institucionální výchovy a prevence MŠMT, bude žádosti posuzovat v následujících čtyřech týdnech. Loni se do grantové výzvy jejímž obsahem byla digitální gramotnost přihlásilo 155 škol.

Zdroj: #UčímeSeNaDálku pomáhá školám a učitelům, MŠMT ČR. [online]. Copyright ©2013 [cit. 28.04.2020]. Dostupné z: http://www.msmt.cz/ucimesenadalku-pomaha-skolam-a-ucitelum

 

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek