Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak v Teamsech vytvořit rychlé hlasování nebo anketu?

Jak v Teamsech vytvořit rychlé hlasování nebo anketu?

Představte si, že chcete vědět od vaší třídy, kterou učíte, nějaký názor nebo odpověď na otázku. A nemusí se jednat pouze o online výuku, ale i v rámci běžné výuky se jich chcete na něco zeptat a nechcete čekat na další společnou vyučovací hodinu. Dejme tomu, že chcete dát třídě na výběr, kam pojedete na exkurzi. Jakými způsoby to vyřešit?

1. E-mail  – ne, ne a ne, na tuto formu prostě zapomeňte

2. Zeptáním se v Teamsech – ano, ale záleží na způsobu, jak.

• Pokud se třídy zeptáte prostou otázkou „Kam chcete jet na exkurzi?“, co se asi stane. Pod otázkou bude možná i 30 různých odpovědí, které vám téměř nic neřeknou
  • Druhou možností je jim dát již na výběr a to ve stylu“ Kam chcete jet na exkurzi? Na výběr je Praha, Brno a Ostrava“. To už je trochu lepší, ale opět budete muset odpovědi sčítat, někdo vám napíše že by chtěl do dvou měst a někdo vám stejně napíše jiné město.
  • Třetí a nejlepší a nejrychlejší možností je využití propojení Forms a Teams a vytvoření ankety přímo na kartě Příspěvky (tj. nejedná se o vytvoření formuláře ve Forms a následné zveřejnění odkazu, to by pro tento případ bylo moc zdlouhavé)

1. Otevřete si tým, ve kterém chcete anketu vytvořit a klepněte na kartu Příspěvky.,

2. V dolní části okna pro napsání konverzace napište @Forms. Již při psaní prvních znaků slova Forms se tento „bot“ vyvolá a stačí na něj klepnout.

3. Pozor, ověřte, že při klepnutí se @Forms změní na světle fialové Forms.

4. Napište mezeru následovanou otázkou ukončenou otazníkem, další mezeru a pak již jednotlivé možné odpovědi oddělené čárkou.

5. Pak již klepněte na Enter/Poslat zprávu a sledujte, jak se příspěvek změní v online hlasování, ve kterém má každý žák možnost hlasovat jen jednou a vy ihned vidíte, kolik hlasů mají jednotlivé odpovědi a jaké je pořadí.

Zdroj:  KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 30.4.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/04/jak-v-teamsech-vytvorit-rychle.html