Úvodní stránka / Aktuálně / Mít, kam jít – i když nikam nemůžete…..

Mít, kam jít – i když nikam nemůžete…..

Mít, kam jít – i když nikam nemůžete. Nový portál pomáhá dětem dělat, co měly rády. Chybí to i lektorům.

autor: 

Chybí vašim dětem škola? Nejspíš ano. Co jim ale určitě chybí moc, jsou jejich kroužky a zájmové aktivity. Ať už se věnují sportu, chodí do dramaťáku nebo tancovat, nejspíš už se jim pořádně stýská. A po dětech se stýská i jejich lektorům z domů dětí a mládeže a středisek volného času. Alespoň trochu by teď všem mohl pomoct jeden portál…

„Když se zavřely školy a s nimi i DDM a SVČ, první týdny jsme všichni využili k administrativě a plánování, co dál. Velmi brzy jsme ale zjistili, že nám děti chybí a chceme s nimi být nějakým způsobem v kontaktu,“ vysvětluje Libor Bezděk, předseda Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v České republice. „Přemýšleli jsme, jak se také zapojit do online vzdělávání a nabídnout kvalitní trávení volného času. Lekce hudby se jakžtakž online dělat dají, třeba s atletikou je to ale horší. Brzy nám ale došlo, že spousta DDM disponuje pěknými videi a materiály, které lektoři vytvářeli pro své kroužky. A tak jsme si řekli, že by bylo dobré je propojit a nabídnout je všem, kdo o ně budou mít zájem.“ A vznikl portál www.mitkamjit.cz….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: KOCUROVA, Lucie. Rodiče vítání [online]. [cit. 4.5.2020]. Dostupný na WWW: https://www.rodicevitani.cz/koronavirus/mit-kam-jit-i-kdyz-nikam-nemuzete-novy-portal-pomaha-detem-delat-co-mely-rady-chybi-to-i-lektorum/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek