Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Školáci v České Lípě vytvořili originální mapu pomoci

Školáci v České Lípě vytvořili originální mapu pomoci

Plavecký bazén, lékárny, městský úřad, pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny a další místa najde člověk na interaktivní mapě, kterou vytvořili společnými silami žáci z českolipské Základní školy Partyzánská. Mapa vznikla za pomoci metodiky, kterou vytvořilo Multikulturní centrum Praha v rámci projektu OP VVV Participace žáků na rozhodovacím procesu.  

Projekt Participace žáků na rozhodovacím procesu, který byl podpořen z výzvy Budování kapacit pro rozvoj škol II, včlenil do jednoho ze svých programů Pocitové mapování tématiku Koronaviru. Aktivita studentů spočívá ve vytváření mapy města, ve kterém žijí: „Aktivita COVID-19 Survival map byla vytvořená, aby žáci mohli v bezpečí svých domovů mapovat město pomocí dostupných online nástrojů a tím vytvářet aktuální mapu s důležitými body pomoci během mimořádného stavu spojeného s Covid-19 krizí“. 

Více informací k metodice najdete na webu Multikulturního centra Praha. 

Zdroj: Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání / MŠMT [online]. Copyright © Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání [cit. 05.05.2020]. Dostupné z: https://opvvv.msmt.cz/aktualita/skolaci-v-ceske-lipe-vytvorili-originalni-mapu-pomoci.htm

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek