Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Šablony písemek pro Microsoft Forms zcela zdarma

Šablony písemek pro Microsoft Forms zcela zdarma

Začínáte využívat v rámci služby Office 365 skvělý nástroj Microsoft Forms, který vám pomůže s tvorbou písemek, co se samy opravují? Tento nástroj umožňuje takto vytvořené písemky sdílet. A proto zejména učitelé zapojení do rozvojového programu Microsoft Innovative Educator Expert dali hlavy dohromady a nasdíleli pro Vás vybrané testy a písemky v Microsoft Forms. Vy si je můžete zcela zdarma a ihned zkopírovat do svých Microsoft Forms pod vaším školním účtem Office 365 a začít je používat tak jak jsou, nebo si je upravit dále dle potřeby.

Jak vidíte, ve sdílení a komunitě je síla a proto Vás zároveň chceme poprosit – pokud máte i vy nějaké zajímavé testy vytvořené v Microsoft Forms a chcete rozšířit tuto databázi testů i pro ostatní učitele, budeme jedině rádi

Chci si stáhnout písemku, co mám udělat?

Pokud jste v roli učitele, který se chce podívat na databázi nabízených písemek a stáhnout si je do svého účtu, postupujte takto:

1. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI SI STÁHNOUT PÍSEMKU
  2. Otevře se nové okno s prostředím Microsoft Excel Online a zobrazenou databází
  3. Zde si můžete buď formou prostého prohlížení nebo pomocí vestavěných funkcí pro filtrování vybrat šablonu písemky, která se vám hodí
  4. Zkopírujte si odkaz na šablonu a otevřete jej
  5. Písemka se zobrazí, můžete se na ní podívat tak jak vypadá ve skutečnosti a především v horní části okna máte tlačítko Duplikovat
  6. Po klepnutí na toto tlačítko se otevře okno pro přihlášení do služby Office 365 (pokud ještě nejste přihlášeni) a písemka je nakopírována do vašeho prostředí Microsoft Forms v rámci Office 365.
Přehled šablon
Duplikace

CHCI SI STÁHNOUT PÍSEMKU

Chci nasdílet písemku, co mám udělat?

Především vám chceme moc poděkovat za to, že jste se rozhodli svou práci sdílet. V rámci sdílení vašeho testu samozřejmě nejsou nikde uloženy vaše osobní údaje a sdílení je tak zcela anonymní.

1. Otevřete si pod svým Office 365 účtem službu Microsoft Forms a otevřete si konkrétní písemku, kterou chcete ostatním nasdílet.
  2. Klepněte na tlačítko Sdílet v pravém horním rohu a vyberte možnost + Získat odkaz pro duplikování a tento odkaz si zkopírujte.
  3. Klikněte na této stránce na odkaz CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY a vyplňte formulář, ve kterém uvedete název testu, předmět, ročníky, typ školy, pro který je test primárně určen a samozřejmě odkaz na duplikaci. Na základě těchto informací pak ostatní učitelé si mohou test stáhnout.
Odkaz pro duplikaci

CHCI NASDÍLET SVOJE PÍSEMKY

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 13.5.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/05/sablony-pisemek-pro-microsoft-forms.html