Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak si v Teamsech stáhnout docházku z online hodiny?

Jak si v Teamsech stáhnout docházku z online hodiny?

Další ze zajímavých funkcí, která byla pro Microsoft Teams připravena, je možnost stažení si přehledu-docházky toho, kdo byl a nebyl na online hodině, popř. jak dlouho na ní byl. Jak na to?

V rámci naplánované online hodiny stačí kliknout na položku zobrazit účastníky. Tím se zobrazí seznam žáků aktuálně připojených do hodiny.

Následně v horní části okna je prostřední ikona šipky dolů, která spustí stažení prezenční listiny.

A ta ve výsledku vypadá takto.

Poznámka: Vlevo je samozřejmě špatný překlad Odpojeno (z anglického Left), na opravě už se pracuje. A pokud tuto funkci v Teamsech ještě nevidíte, je to opět z toho důvodu, že veškeré novinky jsou nasazovány postupně ve vlnách.

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 19.5.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/05/jak-si-v-teamsech-stahnout-dochazku-z.html