Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Skvělá novinka – zahrajte si Kahoot! přímo v Teamsech

Skvělá novinka – zahrajte si Kahoot! přímo v Teamsech

Microsoft Teams není potřeba představovat. A většině učitelů ani nástroj Kahoot! A když se tyto dvě služby spojí dohromady, mohou z toho těžit (a těšit) se opět zase jen učitelé, žáci a studenti. A právě toto propojení se nově stalo v Teamsech skutečností.

Učitelé mohou nově spouštět své „kahooty“ přímo, bez nutnosti opuštění Microsoft Teams. Pojďme se podívat na to, jak je to snadné!

1. Otevřete si aplikaci Teams a požadovaný kanál, do kterého chcete aplikaci Kahoot! nainstalovat
2. Klepněte na ikonu + na konci seznamu karet a přidejte si do něj kartu Kahoot!

 

3. Přihlaste se do aplikace se svým Kahoot! účtem

4. Na nově vytvořené kartě si vyberte kahoot, který chcete odprezentovat (klepněte na tlačítko Present) a Kahoot se rovnou spustí v okně Teamsů.

 

5. Druhou možností je vybraný kahoot přiřadit (tlačítko Assign) do týmu, vybrat datum, do kdy má být challenge splněna (můžete si zde i nastavit náhodné pořadí otázek apod.) a klikněte na tlačítko Create.

6. Informace o vytvoření challenge a času vypršení jsou přidány na kartu Příspěvky, odkud je možné také challenge rovnou spustit. Jakmile vyprší zadaný čas, jsou členům týmu zobrazeny výsledky toho, kdo byl nejúspěšnější. Podrobné výsledky si pak můžete zobrazit i přímo na webu ve službě Kahoot!

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 26.5.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/05/skvela-novinka-zahrajte-si-kahoot-primo.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek