Úvodní stránka / ICT a vše kolem / 3D modely v Google

3D modely v Google

Není to úplně novinka, ale v aplikaci Google či Chrome na mobilu či tabletu můžete při vyhledávání získat také odkaz na 3D model. Novinkou je, že to funguje i s řadou českých názvů.

Nemusíte přepínat do anglického vyhledávání a stačí napsat klidně obyčejně tygr. Pokud máte zařízení podporující AR, můžete si vybrat i způsob zobrazení.Výsledek můžete vyfotit nebo natočit na video.

A také se rozšířily možnosti o různé modely těla a buněčných struktur, ale ty musíte stále hledat anglicky.

Kompletní seznam objektů najdete na stránce https://support.google.com/. A musím přiznat, že pokud máte přístroj z Androidem, tak vám třeba mops zaštěká a bude rozkošně funět a ještě získáte přehled všech objektů, což na iOS chybí.

„Rozhodně na modely těla už nepotřebujte žádnou speciální aplikaci. A ty jsou úplně potichu.“

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 27.5.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6446&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=3d-modely-v-google