Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Online výuka a Desmos

Online výuka a Desmos

Ještě jednu se vracím k Desmos. Při online výuce se mi totiž stal v poslední době skvělým pomocníkem. Sešla se mi geometrie v 8. ročníku a funkce v 9. ročníku a na to ClassroomActivitie nemají chybu.

V 8. ročníku hodně využívám geometry – je to takový jednodušší bratříček Geogebry, ale na základní konstrukce dostačující. Konstrukce díky tomu zvládáme klidně i při online hodině – vidím jak kdo pracuje, můžu si nechat zobrazit každého žáka, ukázat žákovské práce. Stejně tak je skvělý i na domácí úkoly.

V devítce se s hrstkou zájemců v současnosti prodíráme funkcemi a na to je Desmos přímo určený. Zapsat funkční předpis a pomocí posuvníku ho rovnou udělat dynamický nebo prozkoumat, co se s funkcí děje, zvládli při online hodině všichni bez problémů, podobně práce s tabulkou funkčních hodnot a vynášení bodů je jednoduchá. Určitě by řada z mých žáků pohořela, kdyby stejná zadání měla řešit na papír, ale proč si práci komplikovat, když tady má naději na úspěch praktický každý.

Výborná je funkce pacing – možnost postupného vysílání obrazovek či omezení na určitý rozsah snímků.

„Dynamická geometrie má bohužel méně možností než Geogebra, ale prostředí třídy, které v Geogebře nenajdete vše nahradí.“

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 5.6.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6459&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=online-vyuka-a-desmos

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek