Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Online výuka a Desmos

Online výuka a Desmos

Ještě jednu se vracím k Desmos. Při online výuce se mi totiž stal v poslední době skvělým pomocníkem. Sešla se mi geometrie v 8. ročníku a funkce v 9. ročníku a na to ClassroomActivitie nemají chybu.

V 8. ročníku hodně využívám geometry – je to takový jednodušší bratříček Geogebry, ale na základní konstrukce dostačující. Konstrukce díky tomu zvládáme klidně i při online hodině – vidím jak kdo pracuje, můžu si nechat zobrazit každého žáka, ukázat žákovské práce. Stejně tak je skvělý i na domácí úkoly.

V devítce se s hrstkou zájemců v současnosti prodíráme funkcemi a na to je Desmos přímo určený. Zapsat funkční předpis a pomocí posuvníku ho rovnou udělat dynamický nebo prozkoumat, co se s funkcí děje, zvládli při online hodině všichni bez problémů, podobně práce s tabulkou funkčních hodnot a vynášení bodů je jednoduchá. Určitě by řada z mých žáků pohořela, kdyby stejná zadání měla řešit na papír, ale proč si práci komplikovat, když tady má naději na úspěch praktický každý.

Výborná je funkce pacing – možnost postupného vysílání obrazovek či omezení na určitý rozsah snímků.

„Dynamická geometrie má bohužel méně možností než Geogebra, ale prostředí třídy, které v Geogebře nenajdete vše nahradí.“

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 5.6.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6459&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=online-vyuka-a-desmos