Úvodní stránka / ICT a vše kolem / 10 rad žákům nejen pro online výuku

10 rad žákům nejen pro online výuku

Autor: Jaroslav Mašek

V minulých měsících jsem se, coby třídní učitel, několikrát obracel ke svým žákům a snažil se v nich podnítit myšlenky související s jejich vzděláváním. Chtěl jsem, aby kromě něj přemýšleli také nad svým vlastním rozvojem a hledali pro sebe příležitosti, které je posunou dál. Při té příležitosti mě napadlo vytvořit pro ně 10 rad, které se nyní vztahují k online výuce, ale ve skutečnosti mají obecný a mnohem větší přesah.

1. Buďte aktivní a proaktivní při zavádění a používání technologií ve vaší škole. Nabídněte učitelům svou pomoc s nastavením online prostředí, videokonference, sdílením obsahu, či jinými technickými stránkami online výuky. A myslete na to, že vámi navržené řešení musí být v souladu s nastavením školního vzdělávacího prostředí. ….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:

MAŠEK, Jaroslav. 10 rad žákům nejen pro online výuku. Metodický portál: Články [online]. 10. 06. 2020, [cit. 2020-06-10]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22527/10-RAD-ZAKUM-NEJEN-PRO-ONLINE-VYUKU.html>. ISSN 1802-4785.