Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Květnové novinky v Office – fotobanka

Květnové novinky v Office – fotobanka

Pokud pravidelně sledujete novinky v aplikacích Office, jste zapojeni do programu Office Insider nebo sledujete oficiální přehled novinek na těchto stránkách Microsoftu, tak vám možná již tato novinka neunikla, pro všechny ostatní je tu tento blog a tento článek 🙂

V rámci pravidelných aktualizací se aplikace Office v květnu dočkaly jedné poměrně zásadní novinky a tím je přístup do docela velké (více jak 8000 a budou přibývat) fotobanky profesionálních obrázků, které můžete využít ve svých dokumentech či prezentacích. Již není potřeba používat obrázky stažené z internetu a doufat, že na to nikdo nepřijde nebo se přehrabovat v databázích obrázků, které jsou sice zdarma, ale často pochybné kvality. Využijte to, co máte přímo v Office, je to snadné!

Stačí při tvorbě dokumentu/tabulky/prezentace klepnout na kartu Vložení, klepnout na Obrázky a vybrat položku Obrázky z fotobanky.

Následně se otevře okno s náhledem několika desítek obrázků, které můžete vyhledávat pochopitelně i dle českých slov.

Jak vidíte, vaše prezentace a další materiály již nemusí vypadat nudně a bez kvalitních obrázků, stačí využít tuto novou funkci. Mimochodem, je to jedna z mnoha ukázek toho, že aplikace Office se neustále vyvíjí a že ty školy a uživatelé, kteří je mají pořízené formou předplatného, dostávají stále něco navíc.

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 15.6.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/06/kvetnove-novinky-v-office-fotobanka.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek