Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Květnové novinky v Office – fotobanka

Květnové novinky v Office – fotobanka

Pokud pravidelně sledujete novinky v aplikacích Office, jste zapojeni do programu Office Insider nebo sledujete oficiální přehled novinek na těchto stránkách Microsoftu, tak vám možná již tato novinka neunikla, pro všechny ostatní je tu tento blog a tento článek 🙂

V rámci pravidelných aktualizací se aplikace Office v květnu dočkaly jedné poměrně zásadní novinky a tím je přístup do docela velké (více jak 8000 a budou přibývat) fotobanky profesionálních obrázků, které můžete využít ve svých dokumentech či prezentacích. Již není potřeba používat obrázky stažené z internetu a doufat, že na to nikdo nepřijde nebo se přehrabovat v databázích obrázků, které jsou sice zdarma, ale často pochybné kvality. Využijte to, co máte přímo v Office, je to snadné!

Stačí při tvorbě dokumentu/tabulky/prezentace klepnout na kartu Vložení, klepnout na Obrázky a vybrat položku Obrázky z fotobanky.

Následně se otevře okno s náhledem několika desítek obrázků, které můžete vyhledávat pochopitelně i dle českých slov.

Jak vidíte, vaše prezentace a další materiály již nemusí vypadat nudně a bez kvalitních obrázků, stačí využít tuto novou funkci. Mimochodem, je to jedna z mnoha ukázek toho, že aplikace Office se neustále vyvíjí a že ty školy a uživatelé, kteří je mají pořízené formou předplatného, dostávají stále něco navíc.

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 15.6.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/06/kvetnove-novinky-v-office-fotobanka.html