Úvodní stránka / Aktuálně / Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp AV ČR

Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp AV ČR

Akademie věd ČR letos opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená aktivním pedagogům přírodních věd, kteří vyučují na základních i středních školách. Formou interaktivních workshopů, v komorním prostředí historické budovy původně staré školy, mají pedagogové možnost naučit se spoustu nových a zábavných pokusů, které mohou ihned aplikovat do své výuky. Letní vědecký kemp je pojat jako škola v přírodě pro dospělé.

 

Pedagogové se dozví nejen spoustu nových poznatků z biologie, chemie, fyziky či matematiky, ale získají také tipy na zajímavé didaktické pomůcky, interaktivní programy a aktivity, které jim pomohou zpestřit jejich výuku. Součástí kempu jsou vždy také vědecké aktivity v terénu, exkurze po okolí v krásné jihočeské přírodě.
 
Cílem kurzu je oživit a inovovat výuku chemie, biologie, fyziky a matematiky, posunout vyučovací metody tak, aby učivo bylo podáno atraktivněji a srozumitelněji s důrazem na experiment
a praktičnost. Naší snahou je prostřednictvím pedagogů nadchnout žáky a vzbudit jejich zájem o přírodní vědy.

Letní vědecký kemp je rozdělen do tří kurzů:

10. – 14. 8. 2020 – kemp pro pedagogy I. stupně ZŠ

14. – 18. 8. 2020 – kemp pro pedagogy fyziky a matematiky

18. – 22. 8. 2020 – kemp pro pedagogy chemie a biologie

Kapacita každého kurzu je 12 účastníků. Pedagogové základních a středních škol se mohou registrovat od 11. 6. 2020 prostřednictvím webové stránky projektu Otevřená věda.  http://www.otevrenaveda.cz/cs/kurzy-pro-pedagogy/letni-vedecky-kemp/

Program Letního vědeckého kempu připravili odborníci z Akademie věd ČR, ve spolupráci s pedagogy Univerzity Karlovy a středoškolskými pedagogy.

Více informací o Letním vědeckém kempu a dalších kurzech pro pedagogy najdete na www.otevrenaveda.cz.

Zdroj: Pedagogové se mohou hlásit na Letní vědecký kemp AV ČR, MŠMT ČR. MŠMT ČR [online]. Copyright ©2013 [cit. 25.06.2020]. Dostupné z: https://www.msmt.cz/pedagogove-se-mohou-hlasit-na-letni-vedecky-kemp-akademie

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek