Úvodní stránka / Aktuálně / Projekt POLYTECHNIKA DO MŠ A 1. STUPNI ZŠ v rámci IKaP STK

Projekt POLYTECHNIKA DO MŠ A 1. STUPNI ZŠ v rámci IKaP STK

V průběhu července jsme ukončili jeden z dalších úspěšných projektů ITveSkole.cz, během kterého jsme podpořili 25 mateřských a 30 základních škol ve Středočeském kraji. Hlavním cílem projektu byla realizace uceleného cyklu 8 lekcí zaměřených na podporu technického vzdělávání dětí v MŠ a žáků na 1. stupni ZŠ. Lekce probíhaly prezenční formou až do okamžiku uzavření škol v souvislosti s onemocněním COVID-19, kdy byly nahrazeny webináři.

Témata jednotlivých lekcí v MŠ byla spojena mottem „Místo, kde žijeme“ a v ZŠ „Stavitelství a konstruktérství“. Dětem byl při první lekci předán lektorem Pamětní list, kam si nalepovaly samolepky po absolvování jednotlivých lekcí. Při setkáních si děti i pedagogové vyzkoušeli moderní výukové pomůcky a metody.

Průběh prezenčních lekcí byl pedagogy vnímán velice pozitivně, chválili náměty jednotlivých seminářů i práci lektorského týmu, což dokládají reference od zapojených škol:

MŠ Nové Dvory

Celý projekt je pro nás přínosným. Děti se skvěle pobavily, poučily. Děkujeme.

Výborné využití a praktické ukázky. Zajímavé předání fyzikálních jevů (srozumitelně). Lektor skvěle zaujal všechny děti (klidný projev, přenesl klid na celou skupinu dětí).

MŠ – ZŠ TGM a MŠ Mladá Boleslav

Děti byly nadšené, pracovaly se zaujetím, námět jim byl blízký. Těšíme se na další setkání.

MŠ – ZŠ s MŠ Chyňava

Moc se nám líbilo, že se děti naučily poznat QR kódy a činnosti je velmi zaujaly. Lektorka děti vhodně motivovala, práce byla vyvážená, děti pracovaly samostatně a zvídavě.

MŠ Černuc

Práce s 3D perem byla pro děti velmi zajímavá. Program byl velice poučný pro děti i paní učitelky. Děti byly velmi pozorné a získaly nové poznatky.

MŠ Březnice

Ukázka byla velice inspirativní, pro děti měla velký přínos, oceňujeme pestrost pomůcek a milý přístup paní lektorky. Děkujeme za velmi pěkné (originální) nápady her se zvuky, které děti velmi zaujaly, zklidnily a pobavily.

Výstupem projektu je sada metodických kartiček, v rámci kterých mají zapojení pedagogové k dispozici poklady k jednotlivým lekcím a další náměty, jak dále s dětmi rozvíjet polytechnické vzdělávání.

Projekt byl realizován v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu Středočeského kraje, reg. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008655.