Úvodní stránka / Aktuálně / MŠMT: Mimořádné prostředky pro veřejné základní školy na nákup digitálních učebních pomůcek

MŠMT: Mimořádné prostředky pro veřejné základní školy na nákup digitálních učebních pomůcek

Každá základní škola včetně základní školy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona obdrží 20000 Kč ostatních neinvestičních výdajů na jeden úvazek učitele vykázaného ve výkazu P1c-01, tabulce IVa ke dni 30. září 2019. Finanční prostředky budou základní škole poskytnuty navýšením normativního rozpisu na rok 2020. Finanční prostředky budou účelově určeny na nákup digitálních učebních pomůcek, tj. zejména notebooky a příslušenství, softwarové vybavení, konferenční systémy aj. učební pomůcky potřebné k digitalizaci vzdělávání a zajištění vzdělávání distančním způsobem. Finanční prostředky jsou určeny na úhradu nákladů roku 2020. Lze je tedy použít i na náklady vzniklé před obdržením finančních prostředků.

Mimořádné prostředky pro veřejné základní školy na nákup digitálních učebních pomůcek v roce 2020:

Hlavní pravidla a informace:

Kolik dostaneme?

• Každá základní škola (vč. základní školy zřízené podle § 16 odst. 9 školského zákona) obdrží 20 000 Kč ostatních neinvestičních výdajů na jeden úvazek učitele1.
• Finanční prostředky budou základní škole poskytnuty navýšením normativního rozpisu na rok 2020.

Na co můžeme finanční prostředky použít?

• Finanční prostředky budou účelově určeny na nákup digitálních učebních pomůcek, tj. zejména notebooky a příslušenství, softwarové vybavení, konferenční systémy aj. učební pomůcky potřebné k digitalizaci vzdělávání a zajištění vzdělávání distančním způsobem.
• Finanční prostředky jsou určeny na úhradu nákladů roku 2020. Lze je tedy použít i na náklady vzniklé před obdržením finančních prostředků.

Kdy finanční prostředky dostaneme?

• Finanční prostředky budou krajským úřadům uvolněny ze státního rozpočtu v souladu s poslední novelou školského zákona na začátku října 2020.
• Základní škola obdrží finanční prostředky zpravidla v průběhu října 2020.

Jak máme dále postupovat?

• Zjistěte současný stav technického vybavení a určete, kam prostředky chcete směřovat.
• Začněte s předstihem s přípravou nákupu digitálních učebních pomůcek.
• s přislíbenými zdroji můžete počítat – peníze jsou garantované rozhodnutím vlády. pořízení digitálních učebních pomůcek tak můžete předfinancovat z jiných zdrojů.

1 Vykázaného ve výkazu P1c-01, tabulce IVa ke dni 30. 9. 2019, zdroj financování 11.

Zdroj: AUTOR NEUVEDEN. pedagogicke.info [online]. [cit. 19.8.2020]. Dostupný na WWW: http://www.pedagogicke.info/2020/08/msmt-mimoradne-prostredky-pro-verejne.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek