Úvodní stránka / Aktuálně / Nová publikace eTwinning: Inspirace do EKOprojektů

Nová publikace eTwinning: Inspirace do EKOprojektů

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS) právě vydalo publikaci eTwinning: Inspirace do EKOprojektů, ve které jsou představeny zajímavé aktivity zaměřené na ekologická témata a environmentální výchovu, jež byly realizovány v mateřských, základních i středních školách napříč celou Českou republikou. Aktivity jsou rozepsány do stručných návodů, které si může každý upravit pro konkrétní výukový cíl a podle znalostí a schopností žáků.

Většina těchto aktivit byla realizována v rámci online projektů mezinárodní spolupráce škol eTwinning. Mohou být tedy inspirací nejen pro zpestření výuky, do družiny či pro mimoškolní činnosti, ale právě i jako součást mezinárodních projektů.

Jednotlivé aktivity jsou získané buď přímo z realizovaných eTwinningových projektů nebo z nástěnky Padlet, kde mohou učitelé sdílet zajímavé aktivity na téma „Klimatické změny a výzvy životního prostředí“, které je prioritou programu eTwinning pro letošní rok. Nástěnka byla spuštěna začátkem roku 2020 a je stále aktivní, budeme rádi za přidávání dalších nápadů. Naleznete ji na odkazu https://is.gd/eTwZivotniProstredi.

Publikace eTwinning: Inspirace do EKOprojektů ke stažení ve formátu pdf je zdarma dostupná na https://www.etwinning.cz/ke-stazeni/.

Zdroj:  eTwinning | Komunita evropských škol. Úvod – eTwinning | Komunita evropských škol [online]. Copyright © 2004 [cit. 11.09.2020]. Dostupné z: https://www.etwinning.cz/nova-publikace-etwinning-inspirace-do-ekoprojektu/

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek