Úvodní stránka / Aktuálně / Občanské kompetence a aktivní občanství prakticky (2.-22.11.2020)

Občanské kompetence a aktivní občanství prakticky (2.-22.11.2020)

Národní podpůrné středisko pro eTwinning v ČR (DZS) připravilo eLearningový kurz pro učitele 2. stupně ZŠ, SŠ a další zájemce z řad eTwinnerů, kteří učí občanskou výchovu, společenské vědy nebo chtějí tuto tématiku zařadit do projektu nebo výuky.

Během online kurzu budeme pracovat v prostředí TwinSpace a jeho aplikacích, zpracujeme praktické aktivity na téma občanských kompetencí, seznámíme se s metodikou pro výchovu k aktivnímu a odpovědnému občanství, budeme spolupracovat v malých online skupinkách a v závěru navrhneme projektovou/výukovou aktivitu.

Kurz bude trvat 3 týdny, v období 2.-22. listopadu 2020. Většina aktivit bude asynchronních, proto budete moci pracovat svým tempem v době, kdy budete mít čas. Každý týden Vám vypracování zadání zabere přibližně 3-4 hodiny. Po úspěšném absolvování kurzu obdržíte certifikát.

Registrace na kurz je dostupná ZDE.

Těšíme se na spolupráci online!

Struktura kurzu:

1. blok (7 dnů)
– představení účastníků
– úvodní webinář
– osobní angažovanost
– aktivní a odpovědné občanství na školách účastníků (sdílení)
– buď aktivní – zahájení kampaně k aktivnímu občanství

2. blok (7 dnů)
– online hra Eurozemě (spolupráce a komunikace ve fóru)
– příklady dobré praxe (eTwinningové projekty)
– metodiky a programy pro výchovu k aktivnímu/odpovědnému občanství

3. blok (7 dnů)