Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Učitelské podcasty (13. akce Virtuálního Digicentra)

Učitelské podcasty (13. akce Virtuálního Digicentra)

Autor: Jaroslav Mašek

Virtuální Digicentrum Elixíru do škol (zkráceně VDC) nabízí učitelům možnosti sdílet nápady a myšlenky a také jim dává prostor prezentovat se jinak, než jak je znají žáci, učitelé a rodiče ze školy. Ani 13. akce VDC není v tomto směru výjimkou, snaží se však jít ještě o něco dál.

Rozhovory s učiteli

VDC je od svého počátku též velmi úzce spjato s Učitelským Spomocníkem. Řada akcí VDC v minulosti našla svou inspiraci v článcích či seriálech publikovaných právě na tomto portálu. A právě seriál rozhovorů s učiteli a dalšími osobnostmi z oblasti vzdělávání s názvem Na Spomocníkovi stál za zrodem 13. akce VDC.

Po několika dílech tohoto seriálu jsem si naráz uvědomil, že prezentovat učitele pomocí rozhovorů v podobě podcastu je sice hezký počin, mnohem lepší by ovšem bylo, kdyby v roli moderátora nebyl stále stejný člověk (v tomto případě já), ale jiní učitelé. Záběr prezentovaných učitelů by byl naráz mnohem širší a učitelé-moderátoři by se navíc při natáčení mohli něco nového naučit….

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Učitelské podcasty (13. akce Virtuálního Digicentra). Metodický portál: Články [online]. 16. 09. 2020, [cit. 2020-09-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22605/UCITELSKE-PODCASTY-13-AKCE-VIRTUALNIHO-DIGICENTRA.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek