Úvodní stránka / Konference a aktivity / Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“

Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“

Projekt Podpora práce učitelů (PPUČ) financovaný z Evropských strukturálních a investičních fondů, jehož realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR), pořádá v rámci měsíce gramotností konferenci k tématu „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“.

Zveme učitele a veřejnost na online konferenci „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“, která se uskuteční 8. října 2020 od 15.00 do 16.30. 

Jak nastavit hybridní výuku, aby přinášela pokrok v učení dětí? Jak lze realizovat formy kolegiální spolupráce v době pandemie? To jsou jen některé z otázek, na které budeme společně s hosty panelové diskuze hledat odpovědi.

Hlavním cílem konference je podělit se o zkušenosti z hybridní výuky v době pandemie covid-19, vyzdvihnout důležitost vzdělávání zaměřeného na rozvoj gramotností. A to s důrazem na proměňující se pedagogické přístupy a možnosti vzdělávání dětí a žáků mimo prostředí školních tříd.

Hosty panelové diskuze virtuální konference budou:

 • Stanislava Korcová, ředitelka mateřské školy
 • Irena Hubená, učitelka na 1. stupni základní školy
 • Václav Fiala, učitel na 2. stupni základní školy
 • Libor Klubal, učitel na 2. stupni základní školy, didaktik vysoké školy

Můžete nám položit otázku v souvislosti s online výukou a rozvojem gramotností, využijte přihlašovací formulář, v rámci online konference na ni budeme společně hledat odpovědi.

Na konferenci je možné se přihlásit zde.

Akce je pořádána v rámci měsíce gramotností (tisková zpráva) a pozvánku na ni naleznete zde.  Během září/října probíhá také nominace organizací podporujících rozvoj gramotností, využijte nominační formulář.
Chceme podpořit veřejné povědomí o organizacích, školách a jednotlivcích, kteří dlouhodobě podporují učitele MŠ a ZŠ nebo podněcují děti v rozvoji čtenářské, digitální a matematické gramotnosti.

Konferenci a měsíc gramotností vám přináší NPI ČR v projektu PPUČ a kampaň Gramotnosti.pro.

 

Kontakt:

Daniel Suchánek,
daniel.suchanek@npicr.cz
777 785 423

 

Zdroj: Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“. NPI ČR – Národní pedagogický institut České republiky [online]. Copyright © NPI ČR 2020 [cit. 06.10.2020]. Dostupné z: https://www.npicr.cz/aktuality/konference-na-tema-vzdelavani-zamerene-na-gramotnosti-v-dobe-korony

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

 • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

  Číst více »

Katalog řešení

 • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

  Číst více »

Aktivity, konference

 • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

  Číst více »

Rolovat na počátek