Úvodní stránka / Konference a aktivity / Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“

Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“

Projekt Podpora práce učitelů (PPUČ) financovaný z Evropských strukturálních a investičních fondů, jehož realizaci zajišťuje Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR), pořádá v rámci měsíce gramotností konferenci k tématu „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“.

Zveme učitele a veřejnost na online konferenci „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“, která se uskuteční 8. října 2020 od 15.00 do 16.30.

Jak nastavit hybridní výuku, aby přinášela pokrok v učení dětí? Jak lze realizovat formy kolegiální spolupráce v době pandemie? To jsou jen některé z otázek, na které budeme společně s hosty panelové diskuze hledat odpovědi.

Hlavním cílem konference je podělit se o zkušenosti z hybridní výuky v době pandemie covid-19, vyzdvihnout důležitost vzdělávání zaměřeného na rozvoj gramotností. A to s důrazem na proměňující se pedagogické přístupy a možnosti vzdělávání dětí a žáků mimo prostředí školních tříd.

Hosty panelové diskuze virtuální konference budou:

• Stanislava Korcová, ředitelka mateřské školy
  • Irena Hubená, učitelka na 1. stupni základní školy
  • Václav Fiala, učitel na 2. stupni základní školy
  • Libor Klubal, učitel na 2. stupni základní školy, didaktik vysoké školy

Můžete nám položit otázku v souvislosti s online výukou a rozvojem gramotností, využijte přihlašovací formulář, v rámci online konference na ni budeme společně hledat odpovědi.

Na konferenci je možné se přihlásit zde.

Akce je pořádána v rámci měsíce gramotností (tisková zpráva) a pozvánku na ni naleznete zde.  Během září/října probíhá také nominace organizací podporujících rozvoj gramotností, využijte nominační formulář.
Chceme podpořit veřejné povědomí o organizacích, školách a jednotlivcích, kteří dlouhodobě podporují učitele MŠ a ZŠ nebo podněcují děti v rozvoji čtenářské, digitální a matematické gramotnosti.

Konferenci a měsíc gramotností vám přináší NPI ČR v projektu PPUČ a kampaň Gramotnosti.pro.

Kontakt:

Daniel Suchánek,
daniel.suchanek@npicr.cz
777 785 423

Zdroj: Konference na téma „Vzdělávání zaměřené na gramotnosti v době korony“. NPI ČR – Národní pedagogický institut České republiky [online]. Copyright © NPI ČR 2020 [cit. 06.10.2020]. Dostupné z: https://www.npicr.cz/aktuality/konference-na-tema-vzdelavani-zamerene-na-gramotnosti-v-dobe-korony