Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Docházka v GoogleMeet

Docházka v GoogleMeet

„Také musíte vést docházku na online hodiny? A nechce si dělat čárky na papír, když ostatní věci řešíme elektronicky?“

V administraci GSuite, či dnes již spíš Google Workspace, sice administrátor najde spoustu informací, ale pro běžného zřizovatele schůzky jsou tato data nedostupná.

Pokud používáte prohlížeč Chrome a jste v něm přihlášeni, tak můžete využít některé rozšíření, která najdete ve webstoru Chromu.

Pár jsem si jich nainstalovala a zase odinstalovala a zatím nejlépe a nejjednodušeji mi fungoval Google Meet Attendance Collector. Stačí spustit, refresh/obnovit seznam účastníků a download/stáhnout soubor ve formátu csv. Ten si už otevřete v nějakém programu na vašem počítači.

„Důležité upozornění! Doplněk stahuje aktuální seznam účastníků. Pokud se třeba žák připojí později, tak se v seznamu neobjeví.“

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 27.10.2020]. Dostupný na WWW: http://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=6656&utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dochazka-v-googlemeet