Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Hodinu začíná i končí učitel. I v Teamsech, pokud chce.

Hodinu začíná i končí učitel. I v Teamsech, pokud chce.

Asi každý z nás se s tím v rámci studentských let setkal – zazvoní, všichni se začnou balit a v tom se od katedry ozve „HODINU KONČÍM JÁ!“. Jestli je to dobře nebo ne nechám na vás, každopádně i vzhledem k častým dotazům na toto téma se zdá, že je to stále aktuální. Ponechme prosím opět stranou to, zda je to z pedagogického hlediska správně, dost často ti žáci jsou rádi, že si mohou po skončení hodiny volně povídat a vidět se, ale toto rozhodnutí už nechám na vás. Naopak na začátku hodiny to může dávat smysl, že si např. méně zkušený učitel chce všechno připravit, vyzkoušet kameru, změnu pozadí nebo sdílení plochy.

Začátek hodiny

Pokud chcete, aby hodina nezačala bez vás, je to poměrně jednoduché. Každá schůzka má tzv. předsálí, které můžete využít nebo ne. Jeho funkcí je „pozdržet“ účastníky do doby, než jste připraveni nebo pro situace, kdy chcete mít pod kontrolou, kdo se připojuje. Stačí tedy v plánování online hodiny nastavit, že předsálí můžete obejít pouze vy, což znamená, že žáci v něm musí počkat, než je vpustíte dovnitř. Samozřejmě není nutné je povolovat po jednom, ale můžete povolit vstup všem najednou.

 

Konec hodiny

Jestliže máte opravdu důvod, proč chcete, aby na konci online hodiny skončila schůzka opravdu pro všechny, je to možné. V rámci schůzky totiž máte možnost hodinu opustit nebo ukončit. Ve webovém rozhraní červené tlačítko znamená opustit hodinu a přes tři tečky a volbu Ukončit schůzku pak můžete provést stejnojmennou operaci, čímž ukončíte hodinu pro všechny.
V rámci nainstalované aplikace (a její využívání pro roli učitele vám více než doporučuji) přes tlačítko Opustit hodinu opustíte pouze vy, přes šipku dolů a výběr Ukončit schůzku ji opět ukončíte pro všechny.

 

 

Zdroj:

KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 2.11.2020]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2020/10/hodinu-zacina-i-konci-ucitel-i-v.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek