Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery

Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery

Autor: Jaroslav Mašek

 

„Přestože je obrovsky cenné vidět tváře svých žáků během učení na dálku, nemůžeme je nutit, aby byli na kameře, stejně jako u prezenční výuky nemůžeme nutit nezapojující se žáky, aby zvedli hlavy nebo si sundali čepici nebo kapuci, které zakrývají jejich obličeje,“ říká Liz Byron Loya na úvod svého článku na portále Edutopia. [1]
 
O tom, proč nechat žákům vypnuté kamery, jsem psal v minulém článku. V jeho závěru jsem zmínil, že právě vybudování vztahu mezi žáky a učitelem je jednou z cest, jak společně kamery začít používat. Liz Byron nabízí celou řadu dalších strategií. Pojďme se na některé z nich dnes podívat.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:  MAŠEK, Jaroslav. Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery. Metodický portál: Články [online]. 20. 01. 2021, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22781/JAK-DODAT-ZAKUM-ODVAHU-ABY-SI-ZAPNULI-KAMERY.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek