Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery

Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery

Autor: Jaroslav Mašek

„Přestože je obrovsky cenné vidět tváře svých žáků během učení na dálku, nemůžeme je nutit, aby byli na kameře, stejně jako u prezenční výuky nemůžeme nutit nezapojující se žáky, aby zvedli hlavy nebo si sundali čepici nebo kapuci, které zakrývají jejich obličeje,“ říká Liz Byron Loya na úvod svého článku na portále Edutopia. [1]

O tom, proč nechat žákům vypnuté kamery, jsem psal v minulém článku. V jeho závěru jsem zmínil, že právě vybudování vztahu mezi žáky a učitelem je jednou z cest, jak společně kamery začít používat. Liz Byron nabízí celou řadu dalších strategií. Pojďme se na některé z nich dnes podívat.

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj:  MAŠEK, Jaroslav. Jak dodat žákům odvahu, aby si zapnuli kamery. Metodický portál: Články [online]. 20. 01. 2021, [cit. 2021-01-22]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22781/JAK-DODAT-ZAKUM-ODVAHU-ABY-SI-ZAPNULI-KAMERY.html>. ISSN 1802-4785.