Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Technologické zahlcení jako důsledek špatné komunikace

Technologické zahlcení jako důsledek špatné komunikace

Autor: Jaroslav Mašek

Na jaře, po zavedení online výuky, jsme se velmi rychle potýkali se dvěma zahlceními – obsahovým a technologickým. Nyní, přibližně po roce online výuky, čelíme dalšímu technologickému zahlcení, ke kterému by nakonec nemuselo dojít, kdybychom spolu lépe komunikovali.

Autor: vectorjuice, freepik.com

Po uzavření škol a přechodu na plně online výuku na jaře loňského roku jsme problémům se zahlcením žáků čelili poprvé. Zahltili jsme je tehdy hned dvakrát – obsahem a používanými technologiemi. Důvody prvního zahlcení vycházely z obavy nebo přesvědčení, že se žáci doma bez nás učit nebudou, a nepřímo též potvrdily známou skutečnost, že totiž každý učitel si často myslí, že právě jeho předmět je ten nejdůležitější……

Celý článek ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Technologické zahlcení jako důsledek špatné komunikace. Metodický portál: Spomocník [online]. 17. 02. 2021, [cit. 2021-02-17]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22813/TECHNOLOGICKE-ZAHLCENI-JAKO-DUSLEDEK-SPATNE-KOMUNIKACE.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek