Úvodní stránka / Vzdělávání ITveSkole, o.p.s. / Pomáháme realizovat online program školním klubům

Pomáháme realizovat online program školním klubům

ITveSkole.cz, o.p.s. je provozovatelem Klubu OPEN & Otevřený mlýn v Kačici. V době, kdy to bylo možné, Klub pomáhal svým volnočasovým programem rodičům skloubit pracovní a rodinný život a dětem na zahradě s jurtou poskytl prostor pro zábavu i poznání v rámci moderního konceptu STEAM.

Epidemiologická situace a vládní opatření omezily fungování Klubu OPEN, který následně zahájil online program formou videohovoru, aby mohl nabídnout dětem inspiraci pro trávení volného času. Průvodkyně programem se snaží pro děti vymýšlet různá témata, a tak je každé online vysílání nabité zajímavostmi, hrami a tipy na kreativní tvoření.

Klub OPEN není v této době lhostejný k situaci ve školách, kdy se na mnohých učitelích podepisuje náročná a dlouhotrvající online výuka a často jim už nezbývá energie připravovat odpolední program pro děti. Nabízí proto pomocnou ruku a je připraven zajistit školám tento volnočasový program v rámci online školních klubů.

Jde například o Čtenářský klub, jehož cílem je podpořit čtenářskou gramotnost, kritické myšlení a čtení s porozuměním. Dále se jedná o Klub logiky a deskových her, kde se žáci zapojí do luštění nejrůznějších hádanek, rébusů, kvízů a čeká na ně i hra na způsob únikovky, kdy si procvičí matematickou gramotnost a logické uvažování. Dále může Klub OPEN školám pomoci zajistit program v Badatelském klubu, ve kterém na žáky čekají zajímavé pokusy při objevování přírodních věd a také hry, které budou společně s průvodkyněmi v živém přenosu realizovat.

Škola tak může za pomoci Klubu OPEN vykazovat v rámci Šablon II a III realizované aktivity a čerpat finanční prostředky na svoji činnost.

Zájemci se více dozví na tel. 800 550 660 nebo prostřednictvím emailového kontaktu skoly@itveskole.cz.

Rádi vám pomůžeme.

Tým ITveSkole.cz