Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak na škole začít s esportem

Jak na škole začít s esportem

Autor: Jaroslav Mašek

Esportovním klubem vytvoříte u žáků smysl pro komunitu a podpoříte jejich digitální občanství. Další důvody, proč jej založit a především jak, se dozvíte v následujícím textu.

Vzpomínám si na úvodní hodinu multimédií v 1. ročníku oboru Kybernetická bezpečnost na začátku letošního školního roku. Myslím, že to dokonce byla jedna z prvních otázek, kterou mi tehdy jeden ze žáků položil: „Bylo by možné na škole vytvořit esportovní tým?“

Přestože moje zkušenost s esportem byla nulová, odpověď byla okamžitá a jednoznačná: „určitě“. A hned jsem se začal zajímat, jak by si to on a jeho spolužáci představovali. Zmínili soutěže se zapojením školních esportovních týmů, mě napadla myšlenka herního kroužku. Víc detailů si z toho rozhovoru dnes už nepamatuji, v paměti mi však zůstalo nadšení, které jsme všichni společně sdíleli……

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Jak na škole začít s esportem . Metodický portál: Spomocník [online]. 10. 03. 2021, [cit. 2021-03-11]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22840/JAK-NA-SKOLE-ZACIT-S-ESPORTEM.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek