Úvodní stránka / Aktuálně / Osobní finance – aneb jak proplout bez nehody světem financí

Osobní finance – aneb jak proplout bez nehody světem financí

Česká národní banka dnes spustila kampaň o jejích aktivitách na podporu finanční a ekonomické gramotnosti. Středobodem celé kampaně je vzdělávací prezentace s názvem Osobní finance – aneb jak proplout bez nehody světem financí. Je určena pro žáky na druhém stupni základních škol, středoškoláky a zejména pro jejich učitele. Doplňují ji totiž i metodické pokyny, které učitelům vysvětlují, jak s materiálem pracovat.

„Cílem kampaně je představit primárně učitelům ČNB jako jejich aktivního, nezávislého a relevantního partnera pro vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti a motivovat je k využití nově připravených podkladů od ČNB ve výuce. Mít na své straně finančně vzdělaného občana je ostatně důležité i pro nás, a proto se podpoře finanční a ekonomické gramotnosti v ČNB věnujeme dlouhodobě,“ uvedl guvernér Jiří Rusnok.

Více informací a celou tiskovou zprávu ke kampani najdete na webu ČNB.