Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Digitální minimalismus v online výuce

Digitální minimalismus v online výuce

Autor: Jaroslav Mašek

Principy digitálního minimalismu lze přenést také do online výuky. V následujícím textu se podíváme na 10 konkrétních příkladů.

Autor: pch.vector, freepik.com

Digitální minimalismus, tedy takový způsob využívání technologií, kdy se soustředíme pouze na malý počet pečlivě vybraných a optimalizovaných aktivit, lze aplikovat nejen u sebe (10 tipů, jak naučit žáky být digitálními minimalisty), ale taktéž v online výuce. A to zejména ve chvíli, kdy začneme online výuku integrovat do výuky prezenční (Co znamená hybridní škola). (1)

Pojďme se nyní podívat na 10 konkrétních příkladů aplikace digitálního minimalismu v online výuce.,,,

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Digitální minimalismus v online výuce. Metodický portál: Spomocník [online]. 05. 05. 2021, [cit. 2021-05-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22893/DIGITALNI-MINIMALISMUS-V-ONLINE-VYUCE.html>. ISSN 1802-4785.