Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Digitální minimalismus v online výuce

Digitální minimalismus v online výuce

Autor: Jaroslav Mašek

Principy digitálního minimalismu lze přenést také do online výuky. V následujícím textu se podíváme na 10 konkrétních příkladů.

Autor: pch.vector, freepik.com

Digitální minimalismus, tedy takový způsob využívání technologií, kdy se soustředíme pouze na malý počet pečlivě vybraných a optimalizovaných aktivit, lze aplikovat nejen u sebe (10 tipů, jak naučit žáky být digitálními minimalisty), ale taktéž v online výuce. A to zejména ve chvíli, kdy začneme online výuku integrovat do výuky prezenční (Co znamená hybridní škola). (1)

Pojďme se nyní podívat na 10 konkrétních příkladů aplikace digitálního minimalismu v online výuce.,,,

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: MAŠEK, Jaroslav. Digitální minimalismus v online výuce. Metodický portál: Spomocník [online]. 05. 05. 2021, [cit. 2021-05-07]. Dostupný z WWW: <https://spomocnik.rvp.cz/clanek/22893/DIGITALNI-MINIMALISMUS-V-ONLINE-VYUCE.html>. ISSN 1802-4785.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek