Úvodní stránka / Aktuálně / Realizace šablon při postupném otevírání škol (jaro 2021)

Realizace šablon při postupném otevírání škol (jaro 2021)

Jakmile bude ve škole nebo školském zařízení (dále jen souhrnně „škola“) umožněna plná prezenční přítomnost dětí/žáků/studentů bez omezení,  škola bude automaticky realizovat aktivity standardně dle přílohy č. 3 výzvy Přehled šablon a jejich věcný výklad. Na školu se už tak již nebude vztahovat Sdělení k realizaci šablon a s tím spojená možnost distanční realizace aktivit.

Pokud je škola povinna dodržovat homogenní skupiny v extrakurikulárních aktivitách či školních družinách/školních klubech/domovech mládeže/internátech a tato povinnost je překážkou realizace některých aktivit, může škola pro tyto aktivity využít Sdělení k realizaci šablon (březen 2021) https://opvvv.msmt.cz/aktualita/sdeleni-k-realizaci-sablon.htm.  Pro případnou kontrolu na místě je nezbytné uchovávat dokumenty prokazující dobu trvání mimořádných opatření na daném území/škole.

Pokud do školy docházejí děti/žáci jen některých ročníků nebo výuka probíhá rotačně, může taková škola i nadále využívat Sdělení k realizaci šablon (březen 2021).  Škola ale také může, pokud jí to podmínky dovolují, realizovat aktivity standardně dle Přehledu šablon a jejich věcného výkladu.

Účast pedagogů na distančních kurzech DVPP nevychází z režimu mimořádných opatření v jednotlivých školách, ale z Opatření MŠMT (z 24. 9. 2020) https://www.msmt.cz/vzdelavani/dalsi-vzdelavani/opatreni-k-moznosti-zmeny-prezencni-formy-programu, které až do odvolání umožňuje poskytovatelům kurzů DVPP pořádat tyto kurzy distančně. Jakmile bude Opatření MŠMT odvoláno, budou v šablonách uznávány pouze prezenční kurzy DVPP dle standardních podmínek šablony DVPP. Je předpoklad, že Opatření MŠMT bude trvat minimálně do konce června 2021.

V případě dotazů se obraťte na konzultační linku pro šablony, a to každý pracovní den od 9 do 15 hod. na telefonním čísle 234 814 777, popř. na dotazyZP@msmt.cz.

Zdroj: Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání / MŠMT [online]. Copyright © Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání [cit. 13.05.2021]. Dostupné z: https://opvvv.msmt.cz/aktualita/realizace-sablon-pri-postupnem-otevirani-skol-a-skolskych-zarizeni-jaro-2021.htm

V případě dotazů můžete kontaktovat také naši projektovou podporu ITveSkole.cz, tel.: 222 268 519, mobil 606 071 366, email: disevicova@itveskole.cz.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek