Úvodní stránka / Dotace pro školy / Dotaz měsíce k šablonám (květen 2021)

Dotaz měsíce k šablonám (květen 2021)

Od června 2018 vybírá Odbor administrace zjednodušených projektů ve spolupráci s konzultační linkou pro šablony jeden z nejčastějších dotazů žadatelů a příjemců zjednodušených projektů obecnějšího charakteru za uplynulý měsíc a zveřejňuje odpověď na webových stránkách OP VVV.

Otázka za květen 2021 pro výzvu 80/81:

Otázka:

Prodloužili jsme dobu realizace našeho projekt ve výzvě 63 (tj. Šablony II) o 6 měsíců. Zároveň jsme zahájili realizaci projektu ve výzvě 80 (tj. Šablony III). Oba projekty se překrývají šest měsíců. V této době realizujeme v projektu Šablony II aktivitu 2.II/22 Komunitně osvětová setkávání. Můžeme zároveň realizovat v projektu Šablony III aktivitu 3.II/14 Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ, v rámci které lze také uskutečnit komunitně osvětové setkání?

Odpověď:

Šablona 2.II/22 Komunitně osvětová setkávání (dále jen „KOS“) ve výzvě 63 je svým obsahovým pojetím totožná se šablonou 3.II/14 Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ ve výzvě 80. Proto v době šesti měsíců, ve kterých probíhá realizace obou projektů současně, lze tyto aktivity realizovat jen tehdy, pokud je v projektu Šablony II dokončena realizace všech aktivit 2.II/22 KOS.

Příklad: Projekt ve výzvě Šablony II končí 28. 2. 2022. Projekt ve výzvě Šablony III začíná 1. 9. 2021. Škola má navolené 2 aktivity KOS ve výzvě 63 a 3 aktivity Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči ve výzvě 80. Překrývající se období realizace obou projektů je 1. 9. 2021 až 28. 2. 2022. V tomto období škola nejdříve zrealizuje všechna Komunitně osvětová setkávání spadající do výzvy č. 63 a až poté uskuteční KOS (resp. Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči) ve výzvě 80. Není tedy možné realizovat KOS v Šablonách II, pak KOS v Šablonách III a pak opět KOS v Šablonách II.

Zdroj: Operační program Výzkum, vývoj, vzdělávání / MŠMT [online]. Copyright © Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání [cit. 25.05.2021]. Dostupné z: https://opvvv.msmt.cz/aktualita/dotaz-mesice-k-sablonam-kveten-2021.htm

V případě dotazů můžete kontaktovat také naši projektovou podporu ITveSkole.cz, tel.: 222 268 519, mobil 606 071 366, email: disevicova@itveskole.cz.