Úvodní stránka / Dotace pro školy / Druhý dotaz měsíce k šablonám (květen 2021)

Druhý dotaz měsíce k šablonám (květen 2021)

Od června 2018 vybírá Odbor administrace zjednodušených projektů ve spolupráci s konzultační linkou pro šablony jeden z nejčastějších dotazů žadatelů a příjemců zjednodušených projektů obecnějšího charakteru za uplynulý měsíc a zveřejňuje odpověď na webových stránkách OP VVV.

Otázka za květen 2021 pro výzvu 63/64:

Otázka:

Před ukončením realizace projektu ve výzvě Šablony II jsme vyplnili Dotazníkové šetření potřeb MŠ a výsledkem je, že se ve všech položkách dotazníku nacházíme v ideálním stavu (tj. celkový průměr = 4,00). Můžeme podat žádost o podporu do výzvy 80 Šablony III?

Odpověď:

Ano, žádost o podporu do výzvy Šablon III podat můžete. Je však potřeba si uvědomit, že s každým ukončeným projektem ve výzvách šablon (ve Vašem případě tedy ve výzvách Šablony II i Šablony III) je nutné v závěrečném šetření v dotazníku vykázat pozitivní posun školy, tedy vykázat v dotazníku výsledek ZLEPŠENÍ pro účely naplnění cílové hodnoty indikátoru 5 10 10 – Počet organizací, ve kterých se zvýšila kvalita výchovy a vzdělávání a proinkluzivnost. Zlepšením se rozumí jakákoliv pozitivní změna (tedy minimálně o hodnotu 0,01). Pokud škola nebude moci dosáhnout zlepšení na konci projektu ve výzvě Šablony III, nenaplní tak zmíněný indikátor 5 10 10. Za nenaplnění tohoto indikátoru je stanovena sankce ve výši 5 % celkové částky dotace dle Rozhodnutí o poskytnutí dotace, s touto částkou je pak třeba počítat již v začátku realizace projektu. Rovněž není dovoleno pro účely vstupu do projektu Šablon III měnit výsledek dotazníku.

V případě Vaší školy tedy posun nad ideální stav vykázaný v závěrečném dotazníkovém šetření výzvy Šablony II již není v projektu Šablony III možný.

V případě dotazů můžete kontaktovat také naši projektovou podporu ITveSkole.cz, tel.: 222 268 519, mobil 606 071 366, email: disevicova@itveskole.cz.

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek