Úvodní stránka / Aktuálně / Letní kempy ITveSkole.cz jsou v plném proudu

Letní kempy ITveSkole.cz jsou v plném proudu

Letní kempy, které pomáháme realizovat, jsou v plném proudu. Máme obrovskou radost, že se daří naplnit to, co jsme si vytyčili, aby bylo jejich cílem: Aby děti dohnaly učivo z distanční výuky, a také, aby byly spolu v kolektivu vrstevníků, měly pohyb a spolupracovaly.

Z řad zúčastněných je často vyzdvihováno, že se letních kempů mohou účastnit i děti, které by byly, kdyby byly kempy placené, znevýhodněné. „Děkujeme za možnost táborů pro všechny děti (sociálně znevýhodněné či ohrožené školním neúspěchem) – pro některé naše děti to byla jediná možnost, jak se nějakého tábora letos zúčastnit.“ Napsala Mgr. Eva Leblová a PhDr. Bohumila Navrátilová za ZŠ Sídliště Vlašim

„Určitě se dá říci, že děti byly velice spokojené, mnohé z nich nemají během prázdnin možnost setkávat se se svými kamarády, tudíž setkání se spolužáky, byť v době prázdnin uvítaly.“ Daniela Rošková Ronov pod Doubravou.

Z kempů mají velkou radost také učitelky a učitelé, kteří vítají, po dlouhé distanční výuce, možnost strávit se svými dětmi čas v rámci zábavného doučování. Pro děti vymýšleli doslova školu hrou, aby propojili vyučování s prázdninovým naladěním.

Celkem se podílíme na realizaci 200 turnusů v padesáti pěti školách. Máme radost, že nám školy zasílají svoje hodnocení a fotografie z jejich průběhu. Těší nás, že se pro více jak 3000 dětí daří zajistit zázemí a zajímavý program v průběhu prázdnin. „Neskutečně mě naplnilo, že jsem mohla vidět dětskou radost při kempových aktivitách osobně a to konkrétně 19.7. při návštěvě v ZŠ Údlice. Potvrzuje to, že naše práce dává smysl.“ řekla ředitelka ITveskole.cz Petra Pitelková.

Podívejte se na naše další příspěvky pod heštegem #DoučovacíKempy, který můžete sledovat na našich facebookových stránkách a nově také na instagramu.

Realizační tým Letních kempů ITveSkole.cz