Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Mobilní aplikace klidně fofrem

Mobilní aplikace klidně fofrem

Na Code.org najdete (mimo jiné) i sekci App Lab, kde můžou žáci snadno vytvářet jednoduché aplikace pro mobil. Pro základní seznámení doporučuji projít kurz, který žáky naučí základní ovládání celého prostředí.

V rámci kurzu žáci dokáží samostatně vytvořit základní program.

S programem lze dále pracovat a rozvíjet ho a využívat další a další příkazy. S pokročilejšími možnostmi programu se seznámíte v kurzu https://studio.code.org/s/csp5-virtual.

V App Labu najdete celou řadu hotových projektů (velmi různé úrovně). U každého projektu můžete tlačítkem Remix vytvořit kopii a dále ho měnit a rozvíjet.

Podrobnou dokumentaci najdete na https://studio.code.org/docs/applab/.

„Na rozvoj digitální gramotnosti v různých předmětech aplikace jak vyšitá.“

Za inspiraci děkuji Z. Novotnému.

Zdroj: RAMBOUSKOVA, Jitka. Co jsem vyzkoušela ve škole i okolním vesmíru [online]. [cit. 10.11.2021]. Dostupný na WWW: https://www.cojsemvyzkousela.cz/?p=7336

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek