Úvodní stránka / ICT a vše kolem / Jak z počítače s Windows vytvořit kiosek

Jak z počítače s Windows vytvořit kiosek

Při práci na počítači se systémem Windows jsme zvyklí na to, že fungujeme na základě uživatelských účtů, pod kterými máme svá data. Nicméně jednou z mnoha funkcí počítačů může být i role informačního kiosku či podobného režimu. Prostě stavu, kdy počítač má zobrazovat jen jednu webovou stránku (nebo režim volného prohlížení internetu), případně konkrétní aplikaci a nic jiného na něm nepůjde. A přesně to lze ve Windows nastavit. Pozor, nejedná se o řešení pro „bezpečné“ testování a zkoušení žáků bez možnosti opisování, to pro změnu popisuji v tomto článku – O technologiích (nejen) ve školách….: Snadná tvorba testů pro žáky je tady! (klatovsky.cz)

1. Přejděte do položky Nastavení – Účty – Rodina a jiní uživatelé a v části Nastavit kiosek klepněte na Začínáme.

 

2. Zadejte název účtu pro toto automatické přihlášení.

 

3. Zvolte, jaká jediná aplikace může být pod tímto účtem spuštěna. V případě, že chcete počítače použít pro zobrazení konkrétní webové stránky, vyberte pochopitelně Microsoft Edge. V rámci Edge jsou možné pak dvě varianty režimu – buď zobrazení jedné konkrétní webové stránky v režimu celé obrazovky nebo v režimu veřejného prohlížeče (uživatel bude moci na všechny stránky, ale funkce Edge budou maximálně omezené).

4. Po nastavení konkrétní stránky je možné nastavit i resetování Edge a zobrazení stránky do výchozí podoby. Tím máte zajištěno, že když někdo odejde od kiosku, další uživatel bude mít zobrazené po časovém limitu opět to stejné výchozí zobrazení.

 

5. Tím je vše nastaveno a stačí se teď jen přihlásit tímto účtem a nechat počítač v režimu kiosku dělat to,  co má.  Pro odhlášení z režimu Kiosku pak stačí jen stisknout Ctrl+Alt+Del.

Zdroj: KLATOVSKY, Karel. O technologiích (nejen) ve školách… [online]. [cit. 4.2.2022]. Dostupný na WWW: https://www.klatovsky.cz/2022/02/jak-z-pocitace-s-windows-vytvorit-kiosek.html

O Petra Řezáčová

Petra Řezáčová
V roce 2003 absolvovala Fakultu strojní, ZČU v Plzni, obor strojírenská technologie a v roce 2007 ČVUT v Praze, obor učitelství odborných předmětů. Od roku 2011 studuje doktorské studium na Fakultě strojní v Plzni. V roce 2003 byla zaměstnána na VOŠ a SPŠ Strakonice jako učitelka odborných technických předmětů a od roku 2010 pracuje ve firmě BOXED s.r.o. jako školitelka.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Vzdělávání ITveSkole.cz

  • Jsme akreditovanou vzdělávací institucí s více než 100 programy a proškolili jsme již přes 10.000 pedagogů ze stovek škol.

    Číst více »

Katalog řešení

  • Inspirujte se a prohlédněte si katalogy našich partnerů, které jsou plné cenově dostupných řešeních vedoucí k inovaci výuky ve školách.

    Číst více »

Aktivity, konference

  • Odborné konference věnované informačním a komunikačním technologiím a jejich využití ve vzdělávání.

    Číst více »

Rolovat na počátek