Úvodní stránka / Aktuálně / Aktuálně: Finanční prostředky pro MŠ, ZŠ a gymnázia z NPO

Aktuálně: Finanční prostředky pro MŠ, ZŠ a gymnázia z NPO

MŠMT v rámci implementace Národního plánu obnovy (NPO), komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace stanovilo pravidla pro využití prostředků mateřskými, základními a středními školami.

Jsme tady v Boxed a ITveSkole.cz pro Vás již od roku 2005, pomůžeme Vám i nyní.

Co může škola pořídit?

1. Učební pomůcky pro pedagogy MŠ

Normativ na plný úvazek pedagoga: 8 000 Kč

Finanční prostředky na náklady vzniklé od 1. 1. do 31. 12. 2022.

Z prostředků NPO můžou MŠ nakoupit:

• Robotické a programovatelné učební pomůcky, např. roboti, robotické stavebnice
  • Digitální zařízení pro děti se SVP
  • Zařízení rozvíjející informatické myšlení a digitální kompetence
  • Softwarové vybavení, tj. licence nebo on-line aplikace, které jsou využitelné pro vzdělávání
  • Základní digitální zařízení jako notebooky, ultrabooky, chromebooky, tablety, phablety, mobilní telefony apod., včetně příslušenství (nabíjecí boxy, obaly apod.) a softwarového vybavení
  • Příslušenství k základním digitálním zařízením (např. webkamery, myši, sluchátka, klávesnice, obaly apod.)
  1. Pomůcky pro výuku dle revidovaného RVP ZV pro ZŠ a gymnázia & Fond mobilních zařízení pro ZŠ, SŠ a konzervatoře

Normativ na 1 žáka 1 000 Kč* + (16.000 Kč * Koef.Š. + 50 Kč * Poč. Ž.)

Finanční prostředky na náklady vzniklé od 1. 1. do 31. 12. 2022

Z prostředků NPO můžou ve vazbě na výuku dle revidovaného RVP ZŠ, Gymnázia nakoupit:

• 3D tiskárny a 3D pera
  • Zařízení pro využití rozšířené nebo virtuální reality
  • Zařízení spadající do kategorie „Internet věcí“ (Internet of Things, loT) a badatelská  technika, vč. čidel a mikroskopů
  • Geolokační technika
  • Robotické a programovatelné učební pomůcky, např. roboti, mikropočítače, robotické  stavebnice
  • Snímací zařízení jako skenery pro využití virtuální/rozšířené reality, vizualizéry,  fotoaparáty, kamery apod.
  • Digitální zařízení pro žáky se SVP
  • Notebooky, ultrabooky, chromebooky, tablety, mobilní telefony apod.  včetně příslušenství, tj. nabíjecí boxy, obaly apod.

Z prostředků NPO můžou ve vazbě na fond mobilních zařízení ZŠ, SŠ a konzervatoře nakoupit:

• Notebook, ultrabook, chromebook, tablet, chytrý telefon apod.
  • Příslušenství k mobilním digitálním zařízením (např. webkamery, myši, sluchátka, klávesnice, obaly apod.).
  • Mobilní digitální technologie pro žáky se SVP

Tým Boxed, s.r.o. a ITveSkole.cz Vám pomůže zajistit, aby při využití finančních prostředků z NPO i ve Vaší škole platilo 1+1 ≥ 2.

Naše nabídka pro MŠ:

boxed-MS-NPO-4p-210x240

Naše nabídka pro ZŠ:

boxed-ZS-NPO-4p-210x240

Kontaktujte nás, náš regionální manažer přijede k vám do školy, zkonzultuje vaše potřeby, navrhne řešení a náš tým vám pomůže s implementací, školením i vykázáním MŠMT.

Více informací a kontakt pro sjednání schůzky:

skoly@boxed.cz